Фігуранти «плівок брата Єрмака» підтвердили їх справжність – нардеп Лерос

Читать на русском
Член українського парламенту повідомив, що свідки у справі відеозаписів з братом керівника президентського офісу підтвердили справжність плівок.
Гео Лерос

Свідки підтвердили автентичність відеозаписів із братом керівника Офісу президента України Андрія Єрмака Денисом та вже надали свідчення Національному антикорупційному бюро про деталі.

Про це на власній сторінці у Facebook написав народний депутат Гео Лерос, який раніше ці плівки й оприлюднив.

«У правоохоронців є вже два свідки, які написали заяви в НАБУ, вони зафіксовані на плівках та, імовірно, могли вести зйомку... Свідки підтвердили автентичність «плівок Єрмака», що вони заявили про деталі корупції та дали свідчення в НАБУ», – повідомив політик.

За його словами, свідки повідомили, що керівник ОПУ Єрмак очолює «корупційну схему» і «для нього вони збирали гроші». Також фігуранти плівок підтвердили, що брат Єрмака Денис був старшим виконавцем схеми і розповіли про власну роль.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом оприлюднених нардепом Леросом відеозаписів із братом керівника ОПУ Єрмака Денисом.

Як відомо, на цих записах, ймовірно, Денис Єрмак обговорює питання призначень на керівні державні посади. Сам очільник ОПУ пообіцяв звернутися щодо цих записів до Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань. Водночас нардеп Лерос звернувся із заявою про вчинення злочину до НАБУ, передавши їм відеозаписи.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми», які напередодні отримали від нардепа всі відеозаписи, імовірно, з братом Єрмака тривалістю у 10 годин, встановили, хто саме на них фігурує. 14 вересня 2019 року Єрмак нібито проводить співбесіду на посаду голови Тернопільської облдержадміністрації з Русланом Комар-Чорним. Раніше останній керував одним із районів Тернопільщини.

Також родич керівника ОПУ зустрічався з Анатолієм Хмільківським щодо роботи в одеському регіоні. Цікавився посадою «заступника з економіки» на Одещині. Вочевидь, йшлося про заступника голови Одеської ОДА. Помічником брата Єрмака виявився Сергій Шумський. Саме він складає графік зустрічей і погоджує, хто потрапить на співбесіду, а хто ні. У розмовах він відверто розповідає, що його мета – це отримання грошей. Вони познайомилися на війні і разом отримували відзнаку 5-ї роти «Донецьк» полку «Дніпро-1» у 2016-му. Нині Денис Єрмак та Сергій Шумський заснували разом громадську організацію «Українське бюро національного розвитку».

Журналісти «Схем» також встановили і того, хто вів запис цих відео. За їхніми даними, оператором був харків'янин Дмитро Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ. Штанько – власник декількох компаній – у сфері надання фінансових послуг та в аграрній галузі. Про одну зі своїх агрофірм на Рівненщині він побіжно згадує на записах від 23 вересня, після співбесіди кандидатки на голову Сарненської податкової служби, до якої він «відряджав директора». Про його дотичність до агросфери свідчить і його активна участь у перемовинах про кандидатів на голів держпідприємств Національної академії аграрних наук.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал