Як змінювався індекс промвиробництва України в 2010-2019 роках

Читать на русском

В Україні кілька місяців спостерігається спад промислового виробництва. У 2019-му порівняно з роком раніше падіння становило 1,8%. У Міністерстві розвитку економіки при цьому прогнозують подальше зниження темпів у першому кварталі 2020-го. Серед причин негативної тенденції – нестабільні замовлення на внутрішньому ринку, зупинки частини виробничих потужностей на окремих підприємствах, логістичні проблеми на залізничному транспорті. «Слово і Діло» пропонує подивитися, як змінювався індекс промвиробництва України в 2010-2019 роках.

У 2010 році був зафіксований найвищий ріст (за період, який ми розглядаємо) індексу промислового виробництва – 12,2%. Особливо хороші результати показала переробна промисловість – плюс 16,3% і сфера поставок електроенергії, газу – плюс 9,7%. У 2011 році зростання промвиробництва становило 8%, цього разу на 9,7% зросла переробна промисловість, на 6,7% – добувна і розробка кар'єрів.

Після цього чотири роки поспіль індекс промвиробництва в Україні демонстрував падіння. Особливо різким воно було в 2014 і 2015 роках (-10,1% і -13% відповідно). У 2015 році на 14,2% впало виробництво в добувній промисловості, на 9,3% – у переробній, на 12% – в сфері постачання електрики і газу.

З 2016 року індекс промвиробництва знову став рости – на 2,8%, 0,4%, 1,6%. І в минулому році знову було зафіксовано падіння, у річному обсязі воно сягнуло 1,8%. У добувній промисловості ситуація залишилася стабільною (лише трохи зріс видобуток сирої нафти і природного газу). У переробній промисловості виробництво впало на 2%. Зокрема, впало виробництво поліграфічної продукції, електроприладів, тютюнових виробів, одягу і транспортних засобів. Трохи виросло виробництво меблів, деревини та фармацевтичної продукції.

Виробництво в сфері постачання електроенергії, газу, пари і кондиціонованого повітря знизилося на 4,1%: виробництво, транспортування і розподіл газу – мінус 11,6% за рік, електроенергії – мінус 3,6%.

Нагадаємо, міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет планує в 2020 році скасувати звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал