Кабмін змінить порядок видачі монетизованих субсидій

Читать на русском
Пільговики зможуть змінювати форму отримання субсидії в будь-який період, розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Пільговики зможуть змінювати форму отримання субсидії в будь-який період.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в п'ятницю, 13 грудня, пише Укрінформ.

«Міністерство зараз ініціює внесення змін до порядку надання пільг у грошовій формі для того, щоб надати можливість пільговикам не тільки до 15 жовтня змінювати форму отримання субсидій, а робити це в будь-який період опалювального сезону», - сказав він.

Ухвалення таких змін дозволить пільговику в будь-який період змінити форму надання пільги, якщо з якихось причин постачальник послуг несвоєчасно і неякісно виконує свою функцію.

«На сьогоднішній день цей проект постанови проходить процедуру узгодження з центральними органами виконавчої влади, ми пропонуємо, щоб з 1 січня 2020-го ті пільговики, які хочуть перейти на готівкову форму (надання пільг. - ред.), могли це зробити в будь-який момент», - зазначив заступник міністра.

Із жовтня з'явилися два варіанти отримання субсидій - у готівковій і безготівковій формах.

Готівкова має на увазі можливість відкриття рахунку в будь-якому з уповноважених банків або отримувати гроші у відділеннях Укрпошти. Раніше Ощадбанк був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії.

Також у жовтні Кабмін збільшив розмір базової норми плати за послуги ЖКГ для одержувачів субсидій з 15% до 20% із середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Нововведення вступить в силу 1 травня 2020 року.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 2019 і 2020 роках принцип оформлення субсидій залишиться незмінним.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики пояснили, чому субсидія на комуналку вигідніша за пільги.

Ще раніше уряд України прийняв рішення додати 283 млн гривень Пенсійному фонду на виплату субсидій у грошовій формі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: