ВР підтримала за основу закон про легалізацію азартних ігор

Читать на русском
ВР підтримала за основу в першому повторному читанні проєкт закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор.

Верховна рада України підтримала за основу в першому повторному читанні проєкт закону №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».

За документ проголосували 260 нардепів.

Закриття гральних закладів в Україні: до чого призведе та кому вигідноПрезидент України Володимир Зеленський заявив, що влада закриває всі гральні зали через провальне голосування у Верховній раді за легалізацію грального бізнесу.

Законопроектом запроваджується комплексне регулювання ринку азартних ігор в Україні та виключний перелік видів діяльності у сфері азартних ігор, що дозволені в Україні.

Виключено положення щодо можливості розміщення залів гральних автоматів та букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати виключно в готелях.

Запроваджується система ліцензування діяльності у сфері азартних ігор з диференційованим розміром плати за ліцензії залежно від виду діяльності, розташування грального закладу тощо; встановлюються жорсткі вимоги до фінансового стану організаторів азартних ігор з метою забезпечення їх фінансової стабільності та гарантування виплат виграшів.

Документом встановлюються спеціальні вимоги щодо відповідності грального обладнання, що використовується для проведення азартних ігор, загальноприйнятим міжнародним стандартам; створюються засади для запровадження обмежень щодо діяльності операторів, що не зареєстровані в Україні та не мають відповідної ліцензії.

Гончарук пригрозив гральному бізнесу повторним рейдомПрем'єр-міністр Олексій Гончарук пригрозив повторним рейдом правоохоронців тим нелегальним гральним закладам, які за його словами, «почали піднімати голову».

Підкреслимо, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців та їх ідентифікації, що сприятиме попередженню негативних наслідків від участі в азартних іграх, зокрема осіб, які не досягли 21 року та жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог; створюється реєстр самообмежених осіб та осіб, щодо яких наявні інші обмеження, що надає змогу обмежити участь в азартних іграх фізичної особи терміном від 6 місяців до 3 років.

Законопроектом передбачається, що регулювання у сфері азартних ігор здійснюється спеціальним органом - Комісією з розвитку та регулювання азартних ігор, що підпорядкований Кабінету міністрів. У компетенції комісії ліцензування організаторів азартних ігор, запровадження відповідних реєстрів, встановлення вимог щодо сертифікації відповідного грального обладнання.

Документом запроваджується система онлайн-моніторингу, що дозволить здійснювати державний контроль за діяльністю організаторів азартних ігор шляхом отримання даних від грального обладнання організаторів азартних ігор, які підключені до єдиної системи.

Нагадаємо, що раніше Кабмін запропонував легалізувати гральний бізнес. Азартні ігри будуть проводитися тільки на території готелів і на ігровому обладнанні, програмне забезпечення яких відповідає міжнародним стандартам.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал