Мін'юст стягнув 6,5 млрд грн аліментів у 2019 році

Читать на русском
Міністерство юстиції стягнуло 7 мільярдів гривень боргів по аліментах і зарплаті у 2019 році.  Аліменти стягуються добре, оскільки був введений нормальний механізм їх сплати.

Міністерство юстиції стягнуло 7 мільярдів гривень боргів по аліментах і зарплаті у 2019 році.

«Аліменти - це зараз найкраще, що стягується в системі виконавчого провадження. Тут не можу сказати, що це наша заслуга. Це заслуга роботи попереднього керівництва міністерства. Була спеціальна програма і законодавчі зміни були тоді введені. Цього було тоді досить, щоб ввести нормальний механізм сплати аліментів», - розповів міністр юстиції Денис Малюська РБК-Україна.

Денис МалюськаМіністр юстиції України

За його словами, аліменти стягуються добре, оскільки був введений нормальний механізм їх сплати.

Малюська додав, що у 2019 році стягнуто 6,5 млрд гривень, але проблема несплати залишається.

«Тому вже в 2019 році стягнуто аліментів на суму 6,5 млрд гривень. Це дуже багато. Тобто проблема залишається, але існуючі засоби дозволяють працювати з такою заборгованістю. Крім того, там немає мораторію, тому є ефективна система впливу на боржників, яка працює дуже добре. Наші виконавці дуже б хотіли, щоб такі ж елементи можна було застосовувати і до інших боржників. Але це вже складне політичне рішення», - заявив він.

Говорячи про зарплати співробітників держпідприємств, Малюська заявив:

«У нас за 2019 рік приблизно півмільярда гривень стягнуто заборгованості по заробітній платі. Значною мірою заважає працювати то, що тут багато боржників знаходяться в державному секторі - комунальні підприємства, підприємства, що знаходяться в різних програмах, тому і кошти не завжди вдається стягнути. Звичайно , є приватні компанії, які заборгували по заробітній платі. Але в основному хронічні борги мають комунальні підприємства», - сказав міністр юстиції.

Нагадаємо, у 2019 році Кабмін ухвалив оновлений порядок виїзду дітей за кордон.

Також серед українців стало менше боржників за аліментами.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...