НБУ вводить в обіг монети, присвячені військовослужбовцям

Читать на русском
Національний банк України вводить в обіг дві пам'ятні монети номіналом у 10 гривень, присвячені українським військовослужбовцям.

Національний банк України вводить в обіг дві пам'ятні монети номіналом у 10 гривень, присвячені українським військовослужбовцям.

Про це повідомляє сайт НБУ.

Зокрема, у четвер, 26 грудня, НБУ вводить в обіг пам'ятні монети номіналом 10 гривень «На варті життя» та «Учасникам бойових дій на території інших держав». Обидві монети випущені тиражем 1 млн штук.

«Присвячена військовим медикам – людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, здійснюють подвиг милосердя, мужності і стійкості», - йдеться у повідомленні.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), напис Україна (угорі півколом), рік карбування монети 2019 (праворуч), номінал Десять гривень (півколом унизу); у центрі – стилізована композиція: полум’я, на тлі якого – хрест, символ медицини, навколо – камуфльовані уламки, що символізують драматизм війни; унизу між уламками – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: військовий медик надає допомогу пораненому бійцеві під час бойових дій, дзеркальні силуети гелікоптера та групи військових, які прямують до нього з ношами (ліворуч); напис: «На варті життя» (унизу).

Монета «Учасникам бойових дій на території інших держав» присвячена українським військовим фахівцям – учасникам багатьох миротворчих місій.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, над яким напис Україна; на дзеркальному тлі – стилізовану композицію: на тлі моделі Землі зображено континенти та зазначено номінал 10 гривень (унизу); рік карбування монети 2019 (ліворуч); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч); напис «Учасникам бойових дій на території інших держав» (угорі півколом).

На реверсі монети в обрамленні рослинного орнаменту, на дзеркальному тлі розміщено написи: «Обов’язок/Мужність/Пам’ять».

Нагадаємо, 20 грудня, в Україні було введено в обіг монети номіналом 5 гривень, а 17 грудня Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету номіналом 2 гривні, присвячену перекладачеві та мовознавцеві Миколі Лукашу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...