Україна домовляється про пояс безпеки біля Чорного моря

Читать на русском
Україна повинна сформувати пояс безпеки в Чорноморському регіоні спільно з країнами-партнерами.

Україна повинна сформувати пояс безпеки в Чорноморському регіоні спільно з країнами-партнерами.

Про це заявила заступник міністра оборони Аліна Фролова на презентації Програми трансформації Міноборони і ЗСУ, повідомляє Укрінформ в четвер, 19 грудня.

«Зараз один із наших пріоритетів - це Чорноморський напрямок, тому що Україна зацікавлена, щоб постійно зберігалася увага міжнародної спільноти до Чорноморського регіону та, в першу чергу, до окупації Криму, тому що ми не знімаємо з порядку денного питання повернення Криму і всіх українських територій. По-друге, треба сказати і про те, що ситуація з безпекою в Чорноморському регіоні через агресивні дії Росії погіршується і ускладнюється. Це турбує не тільки нас, а й багато наших країн-партнерів. Тому ми бачимо лідируючу роль України у формуванні спільної позиції щодо стратегії забезпечення безпеки саме в цьому регіоні», - зазначила Фролова.

Вона також підкреслила, що агресивні дії РФ завдають шкоди вітчизняній економіці, тому Україна повинна цьому протидіяти.

«По-перше, у Збройних силах України була затверджена стратегія розвитку боєздатності Військово-морських сил, але ми говоримо про те, що в цілому будемо формувати морську стратегію країни, як морської держави, і стратегію, як будемо відстоювати власні інтереси на море. У друге, будемо розвивати наші Військово-морські сили, нарощувати їх боєздатність, розвивати систему оборони та охорони морського узбережжя і нову інфраструктуру базування ВМС, асиметрично реагувати на загрози з моря, а саме - формувати пояс загальної безпеки з нашими партнерами в Чорноморському регіоні», - повідомила заступник міністра.

Фролова також повідомила, що план роботи на 2020 рік щодо Чорноморського напрямку вже сформований. Заступник міністра також запевнила, що тривають переговори з НАТО щодо збільшення присутності Альянсу в Чорноморському регіоні.

«Ми продовжуємо переговори з країнами НАТО і будемо стимулювати їх до збільшення присутності в регіоні і більш тісної взаємодії в рамках навчань, які проводить Україна або будь-яка країна Чорноморського регіону. Також будемо постійно розповідати про це на всіх великих міжнародних форумах і включати юридичний супротив Росії, якщо вона порушуватиме норми міжнародного права», - додала Фролова.

Нагадаємо, Україна і НАТО відновили дорожню карту.

Також НАТО збільшило присутність у Чорному морі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал