Суд заарештував вилучене майно у Гримчака

Читать на русском
Апеляційна палата задовольнила скаргу прокурора на відмову суду заарештувати вилучене майно у колишнього заступника міністра.
Юрій Гримчакфото: Право на владу

Суд заарештував вилучене майно у колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака, якого НАБУ підозрює у зловживанні впливом.

Таке рішення ухвалила апеляційна палата Вищого антикорупційного суду від 5 грудня, повідомляє «Слово і Діло».

В ході обшуку детективи вилучили у Гримчака 500 доларів, фіскальний чек-квитанцію про обмін 2500 доларів на 63000 гривень і мобільний телефон Xiaomi Redmi Note 6. Детектив просив ВАКС заарештувати це майно, проте перша інстанція відмовила. Тому прокурор подав скаргу, яку апеляційна палата ВАКС задовольнила.

За версією слідства, Гримчак пообіцяв за гроші вирішити два питання представнику приватної компанії. Так, він під час розмови із вказаним представником дізнався, що той намагається вирішите одне питання в суді, а саме стягнення боргу з іншої фірми. Ексзаступник міністра нібито пообіцяв за 100 тисяч доларів вирішити це питання, звернувшись до ексзаступника генерального прокурора, щоб той повпливав на голову Касаційного цивільного суду, а той вплинув вже на суддів цього суду. За даними «Слово і Діло», йдеться про Анжелу Стрижевську.

У подальшому сума неправомірної вигоди була зменшена до 80 тисяч доларів. Після одержання першої частини неправомірної вигоди в сумі 50 тисяч доларів заступник міністра та його «помічник» розподілили кошти між собою. Другу частину у сумі 30 тисяч доларів їм було передано 14 серпня.

Також, за даними НАБУ, Гримчак дізнався від цього ж представника фірми й про іншу його проблему, а саме тривалої процедури погодження дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві, які відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» належать до пам'яток культурної спадщини.

Дізнавшись про це, він нібито запропонував свої «послуги» із забезпечення погодження проектної документації за грошову винагороду у розмірі 1 млн дол. Як запевняли учасники корупційної схеми, вказана сума начебто мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Український державний інститут культурної спадщини, Київська міська державна адміністрація та інші.

Нагадаємо, суд продовжив арешт Гримчака і його пособника.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: