Депутати проголосували за зміни щодо протидії відмиванню коштів

Читать на русском
ВР прийняла в другому читанні урядовий законопроект про запобігання та протидію легалізації  доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення.

У п'ятницю, 6 грудня, Верховна рада прийняла в другому читанні урядовий законопроект №2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

«За» документ проголосували 246 нардепів.

НБУ встановив факти відмивання грошей за допомогою держоблігаційНацбанк України повідомив про встановлені факти Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Так, передбачається ввести загальноприйняту термінологію у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення і його суті в міжнародну; застосовувати ризик-орієнтований підхід суб'єктами первинного фінансового моніторингу (СПФМ) при проведенні належної перевірки своїх клієнтів і відповідно перехід до кейсам звітності про підозрілі операції (діяльності) своїх клієнтів.

У законі прописане збільшення порогової суми і зменшення кількості ознак для обов'язкової звітності про фінансові операції, про які СПФМ (банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи) зобов'язані були повідомляти Держфінмоніторинг. Так, залишається обов'язок повідомляти про фінансові операції на суму понад 400 тис. грн. (зараз 150 тис. грн.) і пов'язаних з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з країн, які не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність в антилегалізаційній сфері.

Зокрема, передбачено обмежити максимальний розмір штрафу за тяжкі порушення для фінансових установ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал