У Раді зареєстрували законопроект про виплату пенсій жителям ОРДЛО

Читать на русском
У парламенті зареєстрований законопроект 2083-д, що покликаний врегулювати питання щодо виплати пенсій особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

У парламенті зареєстрований законопроект 2083-д, що покликаний врегулювати питання щодо виплати пенсій особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомив голова комітету Верховної ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, передає пресслужба ВР.

«Під час виїзного засідання комітету з питань прав людини в Донецькій та Луганській областях центральною темою обговорення була виплата пенсій. Ситуація, коли більше половини зареєстрованих на непідконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію, — ненормальна. А факти численних смертей літніх людей на пунктах пропуску жахають та обурюють! Потрібні негайні зміни! Й тому разом з колегами став автором законопроекту 2083-д, який покликаний відновити конституційне право українських громадян на пенсійне забезпечення», — заявив Дмитро Лубінець.

За його словами, законопроект 2083-д передбачає наступні новації:

— Надання людям, які жили на тимчасово окупованих територіях і не могли платити страхові внески, права докупити стаж без застосування санкцій;

— В разі втрати документів надання можливості розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб;

— Скасування обов’язкової реєстрації пенсіонерів як ВПО для отримання пенсій;

— Виплата заборгованості з пенсій без терміну давності (наразі діє ліміт — 3 роки).

«В підсумку ми повернемося до практики усіх цивілізованих країн, де громадян не дискримінують лише через те, що вони потрапили в епіцентр конфлікту й стали його жертвами. Дуже розраховую на розуміння та підтримку народних депутатів без різниці політичних поглядів, бо захист законних прав громадян мусить бути нашим спільним завданням», — наголосив Лубінець.

Раніше у Кабміні заявили про неможливість виплат пенсій в ОРДЛО.

Також був названий обсяг невиплачених пенсій жителям Донбасу. У період з червня 2016 року до квітня 2018 року мешканцям непідконтрольних територій Донбасу заборгували щонайменше 33,6 млрд гривень.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...