У Китаї відреагували на результати виборів у Гонконзі

Читать на русском

Керівництво Китаю не потерпить тих, хто, на його думку, загрожує стабільності Гонконгу. 
Про це заявив журналістам очільник МЗС КНР Ван І.
Глава МИД КНР Ван И.Очільник МЗС КНР Ван І.Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Керівництво Китаю не потерпить тих, хто, на його думку, загрожує стабільності Гонконгу. Про це в понеділок, 25 листопада, заявив журналістам у Токіо очільник МЗС КНР Ван І, коментуючи підсумки виборів до районних рад цього особливого адміністративного району Китаю.

«Гонконг - це частина території Китаю, - наводить слова міністра японський телеканал TBS. - Ми не потерпимо тих, хто руйнує стабільність і процвітання Гонконгу».

Нагадаємо, кандидати від опозиції здобули перемогу на виборах депутатів районних рад у 18 округах Гонконгу. За підсумками попереднього підрахунку голосів прихильники демократичного табору отримали 396 з 452 місць (майже 90%).

Результат волевиявлення має в основному символічне значення, оскільки міська рада насправді не має реальної політичної влади. Депутати місцевої ради не можуть приймати закони або важливі рішення. Вони консультують уряд Гонконгу і вносять пропозиції про поліпшення життя в конкретних районах.

Однак переможці місцевих виборів отримують представництво в 1200-місцевому виборчому органі, який кожні п'ять років вибирає главу уряду Гонконгу.

До теперішнього моменту перемогу завжди здобував кандидат, якого підтримував офіційний Пекін.

Нагадаємо, з червня в Гонконзі тривають масові протести. Спочатку їхні учасники виступали проти планів уряду внести зміни в закон про екстрадицію.

Пізніше учасники протесту стали вимагати проведення демократичних реформ, введення загального виборчого права і відставки глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам.

Крім того, вони закликають до незалежного розслідування випадків поліцейського насильства на колишніх акціях.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: