У МЗС пояснили значимість рішення Суду ООН

Читать на русском
Олена Зеркаль прокоментувала рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо прийнятності юрисдикції у справі України проти РФ.

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, Олена Зеркаль, прокоментувала рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо прийнятності юрисдикції у справі України проти РФ.

Зеркаль на брифінгу в п'ятницю, 8 листопада, заявила, що російській стороні доведеться вперше в історії відповідати за порушення прав людини і міжнародного права.

«Це велика перемога для України, але не тільки для нас. Це - перемога верховенства права. І це значить, що Росії доведеться відповідати», - сказала Зеркаль.

Вона зазначила, що росіянам доведеться виправдовуватися перед міжнародним судом про те, як вона поставляла зброю в Україну, в тому числі зенітний комплекс, яким збили літак рейсу МН17.

«Росія вперше в історії буде відповідати за порушення прав людини і міжнародного права. Вони будуть відповідати в суді за всіма фактами і по всіх наших звинуваченнями, включаючи МН17. І суд, і міжнародне співтовариство будуть мати доступ до всіх матеріалів. Це також може мати вплив в майбутньому на створення трибуналу в рамках Ради безпеки ООН», - додала вона.

Зеркаль також зазначила, що рішення Міжнародного суду ООН, який відхилив всі заперечення Російської Федерації у справі про фінансування тероризму та порушення прав людини в окупованому Криму зі сторони, дозволяє Україні рухатися далі в справі проти Росії.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі підтримав позов України проти Росії про порушення нею Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...