МОЗ оприлюднило результати аудиту в Інституті раку

Читать на русском
Аудитом було встановлено численні порушення в Національному інституті раку, повідомило відомство.

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) виявило численні порушення в роботі Національного інституту раку.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

«За результатами внутрішнього аудиту в Національному інституті раку, у період з 1 січня до 20 вересня 2019 року аудитом були встановлені численні порушення. Матеріали за результатами аудиту МОЗ України направило до правоохоронних органів», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, висновки аудиту є такими:

Потреби для закупівлі лікарських засобів і медичних виробів формувалися безсистемно - Інститут не має регламентованого порядку формування потреби для закупівлі. За результатами оцінки укладання договорів на придбання ліків встановлено факти несвоєчасної поставки обладнання, ліків і медичних виробів, неналежний контроль за відвантаженням товарів, що підтверджує ризик неефективного використання бюджетних коштів.

Встановлено необґрунтовано великі залишки препарату Метотрексат Тева (доросла онкологія), більше 4 тис. упаковок, тоді як середньорічне використання становить близько 800 флаконів.

Дороге обладнання не використовується для лікування пацієнтів, а стоїть на складі. Зокрема, не введено в експлуатацію лінійний медичний прискорювач Varian Clinac ІX, закуплений ще у 2011 році. В цілому сім одиниць медичного обладнання не використовуються.

Недобір комп'ютерної техніки на складі в кількості 149 одиниць на загальну суму близько 700 тисяч гривень. Техніка була придбана Інститутом у 2017 році, з метою реалізації проекту Запровадження медичної інформатизаційної системи в Національному інституті раку. Відсутністю належної системи зберігання, видачі та інвентаризації техніки створено ймовірний ризик втрати матеріальних цінностей.

МОЗ України надало свої рекомендації Національному інституту раку для невідкладного вирішення всіх проблемних питань. У тому числі рекомендації керівництву Інституту, щоб притягти до відповідальності осіб, з вини яких було допущено всі порушення.

Також міністерство направило в правоохоронні органи матеріали, отримані за результатами аудиту, і сподівається на справедливе слідство.

Нагадаємо, двох співробітників Інституту раку, яких звинувачують в незаконному заволодінні коштами онкохворих, взяли під варту з альтернативою сплати застави.

Раніше їм повідомили про підозру.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал