США передадуть до Одеси ще чотири катери Island

Читать на русском
Для служби у Військово-морських силах ЗСУ будуть доставлені зі США ще чотири катери типу Island.

Для служби у Військово-морських силах ЗСУ будуть доставлені зі США ще чотири катери типу Island.

Як повідомив заступник начальника штабу ВМСУ Андрій Риженковідповідна домовленість була досягнута з американською владою, пише Думська.

За його словами «катери передадуть Україні на куди більш вигідних умовах, ніж перші два».

«Взагалі, виникла ідея створити дивізіон багатоцільових патрульних катерів з мореплавством, яке дозволяло б застосовувати їх у Чорному, Азовському і навіть Середземному морях (чого дуже не вистачає поточним вітчизняним проектам)», - зазначив Риженко.

За його словами, основні завдання катерів типу Island у ВМСУ - охорона портів, пунктів базування, морських шляхів, об'єктів морської індустрії України в межах виключної морської економічної зони, спостереження за морською обстановкою і збір даних по судноплавству.

Катери можуть також використовуватися для протимінних, аварійно-рятувальних, спеціальних операцій. Є також можливість встановити на них додаткове оборонне озброєння (це пакети можливостей Sea Control і MDA / ISR). Риженко додав, що катер дуже економічний.

«При швидкості 12 вузлів витрата палива становить усього 150 літрів на годину. Таким чином, запаси пального в 37 тонн дозволяють виконувати завдання протягом семи-десяти діб (за стандартом НАТО - це вимога для корвета). 30-річна практика застосування катерів у США показала їхню ефективність за різних погодних умов морів і океанів», - пояснив він.

Нагадаємо, вранці 21 жовтня в Одесу були доставлені два патрульних катери типу Island - «Слов'янськ» і «Старобільськ».

Відзначимо, експерти підрахували, що військова допомога Штатів в шість разів перевищує допомогу інших 20 країн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.