Нова програма МВФ для України розрахована на три роки і буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності і впровадження глибоких структурних реформ.
Про це в п'ятницю, 18 жовтня, повідомив директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен, пише Укрінформ.
«Як я вже говорив, Україна досягла значного рівня макроекономічної стабільності. Я думаю, що це важливо зберегти», - зазначив Томсен. У зв'язку з цим він підкреслив, що принциповим здобутком стала модернізація роботи Національного банку, яка передбачала також зміцнення її незалежності. «І ми вважаємо вкрай важливим, щоб це було збережено», - підкреслив представник МВФ.
Крім того, він звернув увагу на аспекти монетарної політики в Україні, а також на засади нагляду за фінансовим сектором. У цьому контексті представник Фонду згадав справу ПриватБанку, яка розглядається зараз за судовим приписом. А також наголосив: важливо, щоб держава й надалі намагалася применшувати втрати для платників податків.
Що стосується структурних реформ в Україні, на які МВФ звертає увагу перед укладенням домовленостей про нову програму, Томсен назвав, зокрема, земельну реформу, подолання корупції, а також зусилля, спрямовані на більшу відкритість ринку в Україні.
У той же час, Томсен не уточнив, про яку суму йдеться в новій програмі для України: «Ми ще не обговорювали суму, тому я поки нічого не можу сказати про це".
Представник МВФ підкреслив, що діалог з українським урядом триває і проходить у позитивному ракурсі. Він також зазначив, що МВФ протягом наступних кількох тижнів може скерувати місію в Україну для опрацювання деталей реформ.
Цю ж інформацію підтвердила міністр фінансів Оксана Маркарова, яка перебуває на переговорах з МВФ у Вашингтоні.
Нагадаємо, 15 жовтня делегація України вирушила на переговори з МВФ. Напередодні стало відомо про хід переговорів.
У вересні українська влада не досягла згоди щодо нової програми співпраці з МВФ під час двотижневих переговорів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»