В ЮНЕСКО заявляють про погіршення ситуації в окупованому Криму

Читать на русском
Погіршення ситуації на території окупованого Криму констатує Спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО у всіх сферах своєї компетенції.

Погіршення ситуації на території окупованого Криму констатує Спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО у всіх сферах своєї компетенції.

Про це йдеться в доповіді ЮНЕСКО.

Доповідь містить інформацію про ситуацію в тимчасово окупованому Криму в сферах освіти, науки, культури, поширення інформації і функціонування ЗМІ.

Так, у документі констатується подальше погіршення ситуації на півострові у всіх сферах компетенції ЮНЕСКО.

Також наводяться факти порушень прав і свобод людини, передусім українців і кримських татар, фундаментальних принципів і норм ООН, зокрема з питань забезпечення освітніх та культурних прав, перешкоджання вільному поширенню інформації та діяльності ЗМІ, численних випадків переслідувань і незаконних арештів журналістів Повідомляється, що дії окупаційної влади в Криму загрожують збереженню історичної цінності і достовірності українських об'єктів культурної спадщини, таких як «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» (входить в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО) та Ханського палацу в Бахчисараї, який є кандидатом на включення в цей список.

Раніше в ООН закликали Росію скасувати заборону Меджлісу.

Також омбудсмен Денісова розповіла, скільки українців незаконно утримують в Криму і РФ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал