Закон про створення Офісу генпрокурора набув чинності

Читать на русском
Закон про реформу органів прокуратури № 113-IX, який передбачає створення Офісу генпрокурора замість Генеральної прокуратури, ліквідацію Військової прокуратури і проведення атестації прокурорів,набув чинності.

Закон про реформу органів прокуратури № 113-IX, який передбачає створення Офісу генпрокурора замість Генеральної прокуратури, ліквідацію Військової прокуратури і проведення атестації прокурорів, набув чинності в середу, 25 вересня.

Документ офіційно опублікували у випуску № 182 від 24 вересня парламентського видання «Голос України».

Реформа прокуратури: штат скоротять на третину, хто не встигне пройти атестацію, буде звільненийГенпрокуратура змінить вивіску, прокурори зможуть призначати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, військові прокурори залишаться без погонів.

Реформа прокуратури передбачає повне перезавантаження органів прокуратури, переатестацію і суттєве скорочення її співробітників.

Нагадаємо, президент запропонував ліквідувати військову прокуратуру, призупинити діяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 і перейменувати Генпрокуратуру в Офіс генерального прокурора.

Крім того, генеральний прокурор повинен буде мати вищу юридичну освіту. Цю норму скасували в 2016 році, що дозволило стати генпрокурором Юрію Луценку.

Набуття законом чинності передбачає, що всі прокурори вважаються попередженими про звільнення у зв'язку зі скороченням.

Зеленський підписав закон про реформу прокуратури 23 вересня.

Раніше Верховна рада ухвалила закон про реформу прокуратури від президента Володимира Зеленського.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: