У Єврокомісії розповіли про план «Б» щодо транзиту газу

Читать на русском
Євросоюз і Україна мають достатні запаси, щоб пережити зиму без російського газу, якщо договір не буде підписаний.

Якщо Росія та Україна не продовжать транзитний контракт з газу на наступний рік, а Північний Потік-2 не буде добудований, у Євросоюзу все ще буде вистачати запасів газу.

Про це в четвер, 19 вересня, заявив журналістам віце-президент Єврокомісії з Енергосоюзу Марош Шефчович за підсумками тристоронніх переговорів з Україною і Росією, повідомляє Європейська правда.

«Я можу запевнити європейську громадськість, що ми добре підготувалися до будь-яких можливих варіантів. Наші газові сховища заповнені на 98%. Україна має в підземних сховищах на чотири мільярди кубічних метрів більше, ніж минулого року в цей час», - сказав Марош Шефчович.

У той же час, за його словами, це - план на «надзвичайну ситуацію», оскільки в інтересах обох сторін - російської і української - переконатися, що поставки газу продовжаться безперервно.

Він також висловив упевненість, що транзитний договір буде підписаний, тому що обидві сторони, Україна і Росія, за його словами, демонструють готовність знайти рішення щодо транзиту газу.

Також він зазначив, що була досягнута ключова домовленість:

«Перше і найголовніше: ми узгодили в принципі, що майбутній контракт буде базуватися на законах і правилах ЄС», - сказав Марош Шефчович.

Також він повідомив, що наступний раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні між Єврокомісією, Росією і Україною про довгостроковий транзит газу після 2019 року відбудеться в кінці жовтня.

Нагадаємо, міністр енергетики та навколишнього середовища України Олексій Оржель також виключив можливість непідписання нового транзитного контракту з Росією.

Раніше про підсумки переговорів розповів міністр енергетики Росії Олександр Новак. За його словами, консультації були конструктивними, вперше за багато років. За його словами, Росія запропонувала продовжити угоду на транзит газу через Україну на короткий термін, в разі, якщо не будуть впроваджені нові вимоги ЄС.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.