З понеділка, 16 вересня, експорт європейської військової техніки і обладнання здійснюватиметься за новими, жорсткішими правилами.
Про це повідомляє офіційний сайт ЄС.
Відповідне рішення схвалила Рада ЄС. Правки спільної позиції від 8 грудня 2008 року щодо контролю над експортом зброї в Раді пояснюють бажанням співпрацювати в рамках спільної зовнішньої політики з країнами-партнерами. Також на появу оновленої версії Загальної позиції від 2008 року вплинув ряд подій на європейському та міжнародному рівнях. Одна з них - набуття чинності Договору про торгівлю зброєю (АТТ) від 24 грудня 2014 року.
Основна мета ATT - встановити найвищі стандарти в питаннях врегулювання міжнародної торгівлі зброєю, а також запобігти і викорінити варіанти нелегальних продажів.
«Підтримка та реалізація високих загальних стандартів у галузі експорту військової техніки та обладнання посприяє зміцненню співпраці між державами-членами ЄС, а також запобіжить сплескам міжнародної агресії та регіональної нестабільності», - йдеться в повідомленні на сайті ЄС.
Нагадаємо, Україна і Туреччина створили підприємство з виробництва зброї.
Також відзначимо, Литва передала Україні майже мільйон боєприпасів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»