Земан відомий своїми проросійськими поглядами, тому Україні варто тримати ситуацію під контролем. Однак про грандіозний скандал між країнами говорити не доводиться.
Таку думку «Слову і Ділу» озвучив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
Експерт наголосив, що Земан завжди відстоював позиції проросійського характеру.
На його погляд, таку риторику можна розглядати як втручання у внутрішні справи України, але побоюватися Україні не варто.
«Земан у російсько-українському конфлікті підтримує РФ, тому його заяви недивні. Однак малоймовірно, що ситуація переросте в грандіозний дипломатичний скандал», — зазначив експерт.
Він аргументував, що парламент і МЗС Чехії займають протилежну позицію щодо України.
«Тому дуже важливо найближчим часом подивитися на реакцію в самій Чехії. Вже неодноразово уряд і МЗС коригував заяви Земана», — вважає Пашков.
На його думку, Чехія не вживатиме радикальних заходів.
«Наслідувати Угорщину чехи не будуть і роздавати документи на Закарпатті не ризикуватимуть. На висилання послів не наважаться. Ситуація створює певну напруженість у відносинах двох країн, але не більше», — констатував Пашков.
Однак Україна повинна звернути серйозну увагу на такі заяви та вести діалог з чеським керівництвом, підкреслив експерт.
«Україні доведеться формувати гнучку регіональну політику щодо Угорщини, Чехії та Польщі», — резюмував Михайло Пашков.
Нагадаємо, скандальний президент Чехії Мілош Земан зустрівся з членами «Всесвітньої Ради підкарпатських русинів» і обговорив з ними питання «великої автономії Закарпатської області в Україні». МЗС України викликало посла Чехії для роз'яснень.
Як відомо, торік Угорщина почала роздачу паспортів на Закарпатті.
Раніше «Слово і Діло» писало, яку політику проводить Угорщина щодо країн-сусідів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»