Матіос розповів подробиці про переданих РФ осІб

Читать на русском
Колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив подробиці про 13 осіб, які були передані російській стороні в рамках обміну.

Колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив подробиці про 13 осіб, які були передані російській стороні в рамках обміну. Серед засуджених або обвинувачених, які визнали свою провину і просили про помилування, - дезертири, шпигуни, сепаратисти і терористка.

Про це він написав у Facebook 7 вересня.

За словами Матіоса, військові прокурори провели досудове розслідування, процесуальне керівництво і підтримали державне обвинувачення стосовно 13 з 35 осіб.

Він підкреслив, що зазначені особи «повністю визнали свою провину і просили президента України про помилування».

 • Сєдіков Олексій Сергійович, громадянин РФ, засуджений вироком Попаснянського районного суду Луганської області від 03.03.2017 за участь у складі терористичної організації «ЛНР» у бойових діях проти військовослужбовців Збройних сил України, за ч.1 ст.258-3, ч.1 ст.263, ч.2 ст.28 і ч.2 ст.437 КК України, до 11 років позбавлення волі. Застосовано помилування.

 • Сидоров Денис Володимирович, громадянин РФ, засуджений вироком Торезького міського суду Донецької області від 08.02.2017 за участь у складі терористичної організації «ДНР» у бойових діях проти підрозділів сил АТО, за ч.1 ст.258-3, ч.1 ст.263, ч.2 ст.28 і ч.2 ст.437 КК України, до 11 років позбавлення волі. Застосовано помилування.

 • Агеєв Віктор Олександрович, громадянин РФ, засуджений вироком Новоайдарського районного суду Луганської області від 25.01.2018 за участь у терористичній організації «ЛНР» і незаконне поводження з вогнепальною зброєю, за ч.1 ст.258-3 і ч.1 ст.263 КК України, до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Застосовано помилування.

 • Баранов Олександр В'ячеславович, громадянин України, який у 2014 році, після анексії Криму, будучи військовослужбовцем української армії, вчинив державну зраду і дезертирство, перейшов на бік ворога, незаконно прийняв громадянство РФ, засуджений вироком Подільського районного суду від 08.02.2018 за державну зраду і дезертирство, за ч.1 ст.111 і ч.1 ст.408 КК України, до 13 років позбавлення волі з позбавленням військового звання молодший сержант. Застосовано помилування.

 • Одинцов Максим Євгенович, громадянин України, який у 2014 році, після анексії Криму, будучи військовослужбовцем української армії, вчинив державну зраду і дезертирство, перейшов на бік ворога, незаконно прийняв громадянство РФ, засуджений вироком Дарницького районного суду від 06.02.2018 за державну зраду і дезертирство, за ч.1 ст.111 і ч.1 ст.408 КК України, до 13 років позбавлення волі з позбавленням військового звання молодший сержант. Застосовано помилування.

 • Просолова Юлія Вадимівна, громадянка України, засуджена вироком Іллічівського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 25.09.2018 за вчинення за завданням керівників терористичної організації «ДНР» терористичного акту 31.03.2017 у місті Маріуполь, у результаті якого загинув начальник Головного відділу контррозвідки Управління Служби безпеки України в Донецькій області полковник Олександр Хараберюш, за ч.3 ст.258 і ч.1 ст.263 КК України, до 12 років позбавлення волі. Застосовано помилування.

 • Єжов Станіслав Станіславович, громадянин України, засуджений вироком Голосіївського районного суду міста Києва від 22.08.2019 за вчинення державної зради (будучи заступником керівника Протоколу прем'єр-міністра України, надавав допомогу ГУ ГШ ЗС РФ у проведенні підривної діяльності проти України шляхом передачі службової інформації з обмеженим доступом), за ч.1 ст.111 КК України, до позбавлення волі строком три роки 28 днів, який він відбув, перебуваючи під вартою (до вступу вироку в законну силу судом було змінено запобіжний захід на особисте зобов'язання).

 • Васьковський Андрій Сергійович, громадянин України, засуджений вироком Броварського міськрайонного суду Київської області від 22.08.2019 за вчинення державної зради (будучи співробітником департаменту контррозвідки СБУ надавав допомогу розвідувальним органам РФ у проведенні підривної діяльності проти України шляхом передачі службової інформації з обмеженим доступом), за ч.1 ст.111 КК України, до позбавлення волі строком один рік сім днів, який він відбув, перебуваючи під вартою (до вступу вироку в законну силу судом було змінено запобіжний захід на особисте зобов'язання).

 • Ломако Юрій Миколайович, громадянин України, засуджений вироком Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області від 11.04.2019 за вчинення державної зради шляхом збору і передачі відомостей військового характеру 316-му розвідувальному центру ГУ ГШ ЗС РФ, за ч.1 ст.111 КК України, до п'яти років позбавлення волі. Застосовано помилування.

 • Лазарев Сергей Олександрович, громадянин України, засуджений вироком Фастівського міськрайонного суду Київської області від 03.09.2018 за вчинення державної зради шляхом передачі Головному управлінню Генерального штабу ЗС РФ відомостей у сфері оборони та інформації військового характеру, за ч.1 ст.111 КК України, до чотирьох років позбавлення волі. Застосовано помилування.

 • Коренівський Дмитро Євстахійович, громадянин України, звинувачується в скоєнні державної зради і сприянні діяльності терористичної організації (передавав представникам ГУ ГШ ЗС РФ і «ДНР» інформацію військового характеру) за ч.1 ст.111, ч.1 ст.258-3 і ч.1 ст.263 КК України. Судом було змінено запобіжний захід на особисте зобов'язання.

 • Федоров Віктор Андрійович, громадянин України, звинувачується в скоєнні державної зради і сприянні діяльності терористичної організації (передавав представникам ГУ ГШ ЗС РФ і «ДНР» інформацію військового характеру) за ч.1 ст.111, ч.1 ст.258-3 і ч.1 ст.263 КК України. Судом було змінено запобіжний захід на особисте зобов'язання.

 • Хоменко Олег Юрійович, громадянин України, звинувачується в скоєнні державної зради і дезертирства за ч.1 ст.111 і ч.1 ст.408 КК України. Судом було змінено запобіжний захід на особисте зобов'язання.

Також Матіос вказав, що питаннями щодо інших обмінюваних осіб, у тому числі фігуранта справи МН17, сепаратиста Володимира Цемаха і обвинуваченого в державній зраді колишнього головного редактора РІА Новости Украина Кирила Вишинського, займалися прокурори цивільних прокуратур і прокуратури АР Крим, які представляли державне публічне звинувачення за дорученням керівництва Генпрокуратури.

Нагадаємо, у суботу, 7 вересня, відбувся обмін полоненими між Росією і Україною.

В аеропорту Бориспіль приземлився літак з 35 українськими громадянами, у числі яких Роман Сущенко, Олег Сенцов, Володимир Балух, Станіслав Клих і 24 моряки, затримані в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

У РФ також вирушили 35 осіб. За даними ЗМІ, 11 з них були помилувані, для 19 було скасовано запобіжний захід, двоє вже перебували на свободі, а одного було передано російській стороні раніше.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: