Луценко розповів про наслідки обміу Цемаха

Читать на русском
Ексгенпрокурор Юрій Луценко вважає, що буде розігруватися карта образи з боку Нідерландів на Україну через видачу Росії підозрюваного у справі МН17 Володимира Цемаха.

Ексгенпрокурор Юрій Луценко вважає, що буде розігруватися карта образи з боку Нідерландів на Україну через видачу Росії підозрюваного у справі МН17 Володимира Цемаха.

«Звичайно, цю карту образи голландського суспільства (ним же створену) буде розігрувати Путін і його підспівувачі в Європі. Їхня мета - зняти санкції ЄС проти РФ, які були введені саме після аварії МН17. Протидія цьому - завдання вищого керівництва держави та МЗС», - написав Луценко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, українська сторона зробила із Цемахом усе можливе в ситуації, що склалася. Допит Цемаха відбувся. Від угоди зі слідством він відмовився. Судити його голландці зможуть так само, як із березня 2020 року судитимуть перших 4 підозрюваних - заочно.

Луценко вважає, що ситуація із Цемахом не могла «зупиняти звільнення українців, деякі з яких роками мужньо протистояли Кремлю».

Він додав, що як генпрокурор організовував юридичну підготовку у двох останніх обмінах - 74 українці на 306 у грудні 2017 року і 35 на 35 в суботу.

«Як видати Гаджієва, який убив 7 наших і 8 поранив? Або Прасолову, яка підірвала офіцера СБУ. Або як віддати підозрюваного Нідерландами в організації збивання МН17 Цемаха? Для мене відповідь очевидна - це війна. І обмін наших бійців на солдатів агресора або підконтрольних їм сепаратистів - не ганьба і не зрада. Звільнення наших - священний обов'язок держави», - підсумував колишній генеральний прокурор.

Нагадаємо, що в суботу, 7 вересня, відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ. Росії віддали, зокрема, Володимира Цемаха. Президент Володимир Зеленський і глава СБУ Іван Баканов заявили, що Цемах був допитаний, і через нього міг зірватися обмін між Україною та РФ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: