Путін не проти особистих переговорів із Зеленським, але зустріч буде на умовах російського президента.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політолог Олександр Леонов.
Він нагадав, що в 2018 році був досягнутий консенсус України із західними партнерами про те, що спочатку має бути виконана безпекова, а потім політична частина «Мінська».
«Зараз про це не говорять, як і про миротворців. Україна не пропонує жодних нових ініціатив щодо «Мінська», які були б для нас корисними. В цей час РФ нарощує сили й висуває претензії. Зокрема, щодо Станиці Луганської, Щастя й навіть до Криму просить пустити дніпровську воду, що потрібно для забезпечення військового угруповання», – підкреслив експерт.
Путін і Макрон можуть обговорити Нормандський формат під час візиту російського лідера до Парижа. Розмови про Україну без України стають тенденцією, зазначив він.
«З огляду на всі фактори, зустріч Зеленського з Путіним не принесе нічого хорошого для України, радше навпаки. Зеленського можуть поставити перед фактом, як це було із ситуацією в ПАРЄ», – додав Леонов.
Політолог Андрій Горбенко скептично оцінив можливість особистих переговорів лідерів України та РФ через недосвідченість Зеленського. Навряд чи команда українського президента радитиме переговори тет-а-тет.
«Зеленський як лідер доволі демократичний і, ймовірно, розмовлятиме з радниками, які пояснять, що прямі переговори з Путіним не потрібні, йому просто не виграти їх», – пояснив політолог.
Як відомо, Пєсков заявив, що Путін виступає за діалог із Києвом, додавши, що саме спілкування Путіна та Зеленського є позитивним фактом.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Зеленський і Путін 7 серпня провели телефонну розмову. Український президент зателефонував Путіну через загострення ситуації на Донбасі й загибель 4 військових.
Відзначимо, Зеленський пообіцяв зробити все, щоб завершити війну на Донбасі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»