«Справа Альперіна»: суд відмовив фірмам у скаргах

Читать на русском
Апеляційний адмінсуд відмовив двом фірмам у скарзі на відмову суду задовольнити позови компаній пов'язаних з одеським бізнесменом.

Суд залишив без змін рішення Одеського окружного адміністративного суду, якими було відмовлено компаніям «Елара Трейд» і «Аль Мак», ымовірно пов'язаних ыз одеським бізнесменом Вадимом Альперіним, у позові до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування документальних перевірок.

Такі рішення 7 і 8 серпня ухвалив П'ятий апеляційний адміністративний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Раніше Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області на підставі матеріалів Національного антикорупційного бюро видало наказ про документальну перевірку фірми «Елара Трейд» і «Аль Мак». У зв'язки з цим, компанії подали позов до фіскалів, в якому просили визнати цей наказ протиправним і скасувати його.

Вивчивши позов, суд відмовив у його задоволенні. Суддя вказав, що наказ про проведення перевірки було ухвалено у зв'язку з ненаданням «Елара Трейд» і «Аль Мак» інформації та документів на запит фіскалів, який направили після отримання інформації від НАБУ. Таким чином, у відповідності до п. 2 ч. 7 ст. 346 Митного кодексу України це є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки, а значить наказ фіскалів був винесений законно й обґрунтованим.

Не погоджуючись з таким рішенням, фірми подали апеляційні скарги. Проте вивчивши їх, суд залишив скарги без задоволення.

Як відомо, вказана перевірка була призначена фіскалами на підставі матеріалів, переданих детективами НАБУ в межах кримінального провадження щодо зловживань на київських митницях. За даними слідства, в 2016-2017 роках службові особи Київської міської митниці ДФС, Київської митниці ДФС, Одеського окружного адмінсуду, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, використовували своє службове становище всупереч інтересам служби для сприяння злочинній діяльності з заниження митної вартості імпортованих в Україну товарів низкою юридичних осіб, імовірно пов'язаних з Альперіним.

Детективи встановили, що формально митники відмовляли в прийнятті декларацій із істотно заниженою вартістю товарів і ухвалювали рішення про її коригування, не здійснюючи при цьому передбачених Митним кодексом України дій для належного контролю митної вартості товарів. Вказане стало підставою для звернення фірм до Одеського окружного адмінсуду з позовом про скасування цього коригування вартості товарів і повернення їм грошей, внесених на рахунки митників (понад 450 мільйонів гривень). У Бюро також з'ясували, що вказані позови фірмами подавалися не по одному, а одразу десятками для того, щоб потрапити на необхідного суддю. Детектив додав, що суддями цього суду Михайлом Кравченком, Нінель Потоцькою, Олександром Гусевим і Костянтином Єфіменком були задоволені всі позови фірм, пов'язаних з Альперіним.

Нагадаємо, суд зняв арешт з вилученого майна у справі Альперіна. Раніше інша фірма з орбіти цього бізнесмена також програла позов до фіскалам.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: