У СБУ розповіли про нову систему боротьби з рейдерством

Читать на русском
Нова система від СБУ дозволить людям підписатися на повідомлення про те, що їх власність змінює власника. Далі систему хочуть навчити повідомляти про подібні випадки громадян, які не підписані на сервіс.

В Україні планують створити систему, яка попереджатиме громадян про те, що їх нерухомість або бізнес намагаються захопити.

Як пише «Слово і Діло», про це на своїй сторінці в Facebook повідомив радник т. в. о. голави СБУ Дмитро Дубілет у понеділок, 12 серпня.

Новий сервіс, а також його імплементацію, хочуть розбити на три частини.

По-перше, планується дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їх нерухомість або бізнес змінює власника.

«Зараз подібний сервіс є, але він платний і стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета - зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі типи майна, і доступним через різних провайдерів», - написав Дубілет.

По-друге, навчитися повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися на цей сервіс.

«Яким би простим сервіс підписки не був, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися слати їм повідомлення в будь-якому випадку», - повідомив він.

При цьому Дубілет попередив, що з цим можуть виникнути труднощі, так як в Україні немає «нормального реєстру з контактною інформацією громадян".

«Завдання нетривіальне. Дивно, але наша держава так і не спромоглася створити нормальний реєстр з контактною інформацією громадян (власне, нормального реєстру громадян теж немає). Одна з ідей, яку ми опрацьовуємо, - інтегруватися з бюро кредитних історій, у яких є контактні дані більшості громадян», - додав він.

По-третє, планується повідомляти не тільки про вже здійснені угоди, але про ті, які ще тільки на підготовчій стадії. Дубілет додав, що одночасно потрібно дати можливість громадянам загальмувати таку угоду.

«Наприклад, шляхом спрощення процедур подачі скарги в антирейдерську комісію при Мін'юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань і з боку продавців, так що будемо впроваджувати акуратно», - пояснив Дубілет.

Нагадаємо, що раніше СБУ викрила держреєстраторів у сприянні рейдерству.

Також повідомлялося, що Зеленський підписав антирейдерський указ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: