Новий опалювальний сезон: що вплине на вартість газу та якими будуть ціни

Читать на русском
Михайло Гончарексперт з питань енергетики

У серпні ціни на газ знизили в зв'язку зі зниженням вартості газу на європейських ринках. Однак не потрібно тішити себе ілюзіями, ціни на газ усе одно зростуть.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

Експерт критично оцінив рішення про зниження цін на газ у серпні.

За його словами, восени вартість газу все одно буде вищою.

«Попередня й нова влада діють популістськими методами. Зараз усі радіють, що ціни знизили, а потім так само обурюватимуться через те, що ціна на газ зросте. Але аргументацію зростання цін на газ шукатиме вже новий Кабмін», – підкреслив Гончар.

На його думку, споживачам осіннє підвищення можуть пояснити тим, що змінилися ціни на спотових ринках і наближається зимовий період, під час якого вартість газу традиційно підвищується. Серпневі ціни на газ збережуться у вересні, але надалі все одно зростатимуть.

За всю виборчу кампанію в Зеленського не було обіцянок про зниження тарифівВолодимир Зеленський не давав обіцянок знизити тарифи на комуналку. А отже, не міг і зріктися такої обіцянки. Натомість експерти вже стежать за виконанням решти обіцянок Зеленського.

«Стрімкого стрибка цін не буде. З огляду на динаміку зниження цін, говорити про подорожчання газу вдвічі-втричі не варто. Восени ціни можуть зрости на 10%», – додав він.

На ціну газу вплине те, як новий уряд сформує держбюджет 2020 року, яким буде курс валют та як переговори з МВФ, уточнив фахівець.

До кінця 2019 року серйозних цінових стрибків не буде. Підвищення ціни на газ можливе, але воно не буде критичним.

«Невідомо, наскільки холодною буде зима. Також незрозуміло, як складеться з газопостачанням на європейському ринку, особливо з огляду на те, що РФ готується до чергової газової війни. Якщо на європейському ринку буде дефіцит газу, то ціни різко зростуть», – пояснив він.

За його словами, зараз Україна досить успішно закачує необхідні обсяги газу до підземних сховищ.

«Запасів газу має вистачити навіть за умов холодної зими та відсутності імпорту газу. Власний видобуток і газ у підземних сховищах допоможуть Україні пережити зимовий період із мінімальними труднощами», – резюмував Михайло Гончар.

Як відомо, «Нафтогаз» розрахував нову ціну на газ для потреб населення та інших споживачів за ПСО (спецзобов’язаннями) на серпень. Зокрема, нова ціна визначена на рівні 4 653,54 гривні за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, за всю виборчу кампанію в Зеленського не було обіцянок про зниження тарифів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: