У «Слузі народу» розкритикували ідею про кіберстеження в Раді

Читать на русском
Наміри керівництва президентської партії запустити в Раді систему Великий брат, яка б стежила за голосуванням депутатів, викликала критику в лавах політсили.

Блогер і письменник Макс Бужанський і журналіст Олександр Дубінський, які виграли вибори в Раду за мажоритарними округами від партії Слуга народу, виступили проти впровадження системи Великий брат, яку анонсував їхній однопартієць Давид Арахамія.

Як пише «Слово і Діло», про це обидва заявили в своїх блогах на Facebook і YouTube.

На думку Бужанського, впровадження системи перетворить депутатів на слухняних роботів. Блогер із сарказмом запропонував не зупинятися на кіберстеженні за депутатами і почати замикати їх у собачі будки.

«Що складного? Замкнули на ніч в будки, телефони забрали, погодували. Вранці вишикували, видали телефони, строєм провели в парламент. Дорогою потрібно хором співати якусь пісню, щоб не спілкувалися між собою... Проголосували, вишикувалися, і по будках», - написав Бужанський.

У свою чергу журналіст Олександр Дубінський нагадав, що це - ідея тотального стеження, взята з класичного роману-антиутопії ХХ століття.

«У романі Оруелла «1984» Великий брат - символ тотального контролю над людьми і нацією. Це тоталітаризм, прообразом якого був в тому числі Сталін. Чого-чого, а Сталіна нам в парламенті не хотілося б», - зазначив Дубінський.

Журналіст також зазначив, що це - справжній тоталітаризм.

Нещодавно повідомлялося, що партія Слуга народу має намір використовувати у Верховній Раді комп'ютерну програму, яку вже назвали Великий брат, щоб відстежувати аномалії під час голосувань народних депутатів. Передбачається, що система стеження повинна запобігти політичній корупції.

Раніше президент Володимир Зеленський вніс в Раду закон про «кнопкодавів». Документ передбачає відповідальність за особисте голосування народними депутатами в парламенті.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: