НБУ поліпшив прогноз зростання економіки України

Читать на русском
Національний банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні у 2019 році з 2,5 відсотка до 3,0 відсотка.

Національний банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні у 2019 році з 2,5% до 3,0%.

Як пише «Слово і Діло», про це сьогодні на брифінгу сказав голова НБУ Яків Смолій.

ВВП зростатиме, інвестиції скоротяться: основні економічні показники України в 2019-2022 рокахОчікується зростання виробництва товарів, експорту та імпорту та золотовалютних резервів. Основні ризики для економіки поволі знизяться.

Крім того, НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП України до 2020 року з 2,9% до 3,2%.

«Основним драйвером економічного зростання в наступні роки залишатиметься внутрішній попит. Приріст приватного споживання сповільниться, однак буде значним під впливом збільшення реальних доходів домогосподарств – заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів із-за кордону. Також вагому підтримку економіці надаватимуть інвестиції в основний капітал, що продовжать зростати високими темпами», - сказав він.

За даними НБУ, стримуючими факторами для економічного зростання будуть слабка економічна активність у світі, а також скорочення з 2020 року обсягів транзиту природнього газу до Європи внаслідок будівництва обхідних газопроводів.

Як повідомлялося, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2018 році зріс на 3,3% в порівнянні з 2017 роком. Таким чином, зростання стало максимальним за останні сім років.

Нагадаємо, НБУ погіршив прогноз щодо зростання економіки у 2019 році до 2,5% ще в липні 2018 року, після чого зберігав цей прогноз незмінним.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: