Справа «Шовкового шляху»: суд обмежив строки ознайомлення з розслідуванням

Читать на русском
Столичний райсуд частково задовольнив прохання антикорупційних правоохоронних органів про встановлення строків ознайомлення зі справою.

Суд до 9 вересня встановив строк стороні захисту для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження Національного антикорупційного бюро про заволодіння понад 92 млн грн філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця».

Таке рішення 26 червня ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Олена Букіна за результатами розгляду клопотання детектива НАБУ погодженого прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ повідомило про підозру шести особам в розкраданні коштів філії ЦТС «Ліски» УЗ: Руслану Гусаку, Олексію Шевченку, першому заступнику начальника Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Валерію Вовку, головного інженера Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Інні Дишлиук та директорам ТОВ «Скела Терциум», ТОВ «Варіант Ойл» Непом'ящому й Павлу Чепєлєву.

Як встановило слідство, в 2016 році УЗ почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів до Азії. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. Із цією метою на баланс УЗ були передані два пороми – «Герої Шипки» та «Герої Плевни», які планували використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року «ЦТС «Ліски» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого ТОВ «Скела Терциум» мало поставити 6,743 тисячі тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним у липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило в грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менш ТОВ «Скела Терциум» поставило товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримало від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

Нагадаємо, у справі «Шовкового шляху» суд продовжив обов'язки керівника фірми. Також суд продовжив обов'язки інженеру філії УЗ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал