У Володимирському соборі почався «помісний собор» Філарета

Читать на русском
У Києві у Володимирському соборі розпочалось зібрання, яке Філарет називає помісним собором.
Фото ВВС.

У Києві у Володимирському соборі розпочалось зібрання, яке Філарет називає «помісним собором», частини ієрархів, священників та мирян УПЦ Київського патріархату.

Як пише «Слово і Діло», у Володимирський собор прибули всього кілька єпископів з понад 40, які раніше належали до УПЦ КП, повідомляє BBC News Україна.

Церковний конфлікт: чим спровокований та якими можуть бути наслідкиПочесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зібрав у Володимирському соборі в Києві архієреїв Православної церкви України. Епіфаній не з'явився на спільне богослужіння.

Так, з Росії туди приїхали митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф та його вікарний єпископ Петро (Москальов). Відповідно до списку учасників собору, на нього має приїхати і єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Теодор Панку).

У РФ та Молдові існують декілька православних парафій, які належали до УПЦ КП, ними керують саме ці ієрархи.

Серед запрошених - настоятелі деяких монастирів: Свято-Феодосіївського архімандрит Макарій (Папіш), Свято-Миколаївського (у Богуславі) архімандрит Арсеній (Пожарний), насельник Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Андрій (Маруцак), протоієреї Леонтій Никитенко, Роман Загурський (США), Володимир Чайка (Німеччина) та диякон Василій Дідух.

Раніше Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розіслав запрошення на «Собор Української православної церкви Київського патріархату». На Соборі він збирається офіційно не визнати автокефалію Української православної церкви.

Між тим, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній закликав вірян та духовенство не брати участі у заходах і діях, які руйнують єдність Помісної церкви.

Нагадаємо, на початку червня Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що т. зв. патріархат Київський не існує і ніколи не існував, а Філарет був відновлений у своєму єпископському чині як колишній митрополит Київський.

Така заява Вселенського патріарха була спричинена конфліктом між ієрархами новостроверної Української православної церкви. Почесний патріарх Філарет вважає, що в Україні досі існує УПЦ Київського патріархату. Митрополит Епіфаній це заперечує, посилаючись на рішення самого Філарета, який 15 грудня підписав постанову «помісного Собору УПЦ КП», яка передбачала фактичну ліквідацію УПЦ КП.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: