У НАТО озвучили мету навчань у Балтійському морі

Читать на русском
Військово-морські навчання НАТО в Балтійському морі BALTOPS-2019, які стартували 9 червня, не спрямовані проти третіх країн.

Військово-морські навчання НАТО в Балтійському морі BALTOPS-2019, які стартували 9 червня, не спрямовані проти третіх країн.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в заяві офіційного представника альянсу Оани Лунгеску.

«Балтійське море має стратегічне значення для альянсу, до нього мають вихід шість держав НАТО. <...> Навчання BALTOPS проводяться вже 47-й рік і не спрямовані проти кого б то не було, хоча ситуація в сфері безпеки в регіоні явно деградувала після нелегальної анексії Криму Росією в 2014 році», наголосила Лунгеску.

Вона зазначила, що BALTOPS демонструють, наскільки сили альянсу здатні працювати разом і можливість НАТО «захистити себе від будь-якого супротивника».

Представник альянсу нагадала, що в минулому РФ брала участь в маневрах, однак після анексії Криму і початку збройного конфлікту на сході України її перестали запрошувати.

У цьому році в навчаннях задіяні 8,6 тисячі військовослужбовців з 18 країн, 50 кораблів і 40 літаків. Маневри проходять під командуванням другого флоту ВМС США і триватимуть до 21 червня.

У ході маневрів відпрацьовуватимуться дії з пошуку і знищення морських мін і підводних човнів супротивника, відбиття нападів з повітря і моря. Крім того, будуть відпрацьовуватися атакуючі дії, зокрема, висадка морського десанту.

Нагадаємо, 8 червня в Литві почалися масштабні військові маневри НАТО Залізний вовк-2019 за участю близько чотирьох тисяч військовослужбовців з десяти країн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: