Заволодіння землею: екс-посадовцю Держземагенства продовжили обов'язки

Читать на русском
Столичний райсуд задовольнив клопотання антикорупційного прокурора про продовження обов'язків екс-посадовцю Держземагенства.

Суд до 26 липня продовжив обов'язки колишньому заступнику начальника главку Держземагенства у Київській області Станіславу Губіну, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокурора підозрюють у причетності до заволодіння землею під Києвом в Гатному.

Таке рішення 27 травня ухвалив слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Сергій Агафонов за результатами розгляду клопотання САП, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, суд обрав Губіну запобіжний захід у вигляді 1,75 мільйона гривень застави. Також на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП Анастасія Андронова просила суд продовжити їх. Вона вказувала, що ризики перешкоджання слідству не зникли і не зменшилися. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

Як встановили детективи, службові особи НААН та її структурних підрозділів, Головного управління Держземагенства в Київській області та Служби безпеки України, у період з вересня 2013 року по вересень 2014 року умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинили заволодіння 138 земельними ділянками загальною площею 13,2564 га, розміщеними на території Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області. Вказані землі, як вказує САП, були сформовані внаслідок вилучення 15,12 га особливо цінної землі ДП ДГ «Чабани», ринкова вартість яких на момент переходу у приватну власність становила майже 42,5 млн гривень.

Крім того, службовці мали намір заволодіти ще 6 земельними ділянками загальною площею 0,581 га, ринкова вартість яких на момент формування становила 1,43 млн грн.

Нагадаємо, суд продовжив обов'язки віце-президента НААН Ануш Балян. Також суд продовжив обов'язки академіку НААН Світлані Ковтун.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: