Кабмін ухвалив постанови для запуску ринку електроенергії

Читать на русском
Ухвалені постанови спрямовані на недопущення зростання ціни на електроенергію для населення, зазначив Володимир Гройсман.

Кабінет міністрів на засіданні в середу прийняв дві постанови, необхідні для запуску нового ринку електроенергії.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляють Українські новини 5 червня.

Йдеться про постанови Про порядок накладення спеціальних зобов'язань на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів і Про затвердження порядку проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.

На думку глави уряду Володимира Гройсмана, своєчасне впровадження нового ринку електроенергії не має альтернативи, оскільки дата запуску прописана в законі Про ринок електричної енергії.

«В уряду є тільки одна можливість - виконати норми закону і ввести ринок електроенергії з 1 липня. Цей законопроект напрацьовувався в парламенті і відповідає всім європейським і світовим нормам», - сказав Гройсман.

Прийняті постанови спрямовані на недопущення зростання ціни на електроенергію для населення.

«Рішення, яке зараз прийматиме уряд, - запровадити механізми граничних цін, які будуть затверджені регулятором для того, щоб не допустити зростання ціни електроенергії», - наголосив прем'єр.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку запланований на 1 липня. Єдиний покупець і продавець електроенергії - ДП Енергоринок - ліквідується.

Передбачається, що енерговиробники продаватимуть свою електроенергію за двосторонніми договорами з великими споживачами і постачальниками.

Перехід передбачений законом Про ринок електроенергії, прийнятим у 2017 році. Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Зазначимо, що запуск ринку електроенергії розглянули на засіданні РНБО 31 травня. Тоді було вирішено, що Кабінет міністрів повинен підготувати відтермінування запуску ринку з 1 липня.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал