Представники США і ЄС в Радбезі ООН назвали причини відмови від розгляду закону про українську мову за запитом Росії.
Як повідомили в прес-службі ООН, п’ять країн ЄС і США висловилися проти прийняття порядку денного, пише «Слово і Діло».
За словами постпреда Німеччини при ООН Крістофа Хойзгена, ініціювання питання про українську мову саме в день інавгурації шостого президента України мало певну мету.
«Мета Росії - продовження своєї горезвісної політики залякування України», — сказав він.
Німецький дипломат підкреслив, що закон про українську мову не вимагає негайної уваги Радбезу, оскільки його головні функції полягають в тому, щоб забезпечити міжнародний мир і безпеку.
Крім того, це питання відноситься до внутрішніх справ суверенної держави-члена ООН і тому не несе ніяких видимих загроз миру і безпеці в регіоні.
Постпред Франції при ООН Франсуа Делатра заявив, що зараз не час розглядати резолюцію.
«Звісно ж, це важливе питання, але ми не можемо проводити конструктивну дискусію з ініціативи однієї зі сторін», — сказав французький дипломат.
У свою чергу, в.о. постпреда США при ООН Джонатан Коен назвав запит на проведення зустрічі «спробою Росії відвернути увагу від демократичних процесів в Україні».
Раніше Радбез ООН відмовився на вимогу Росії розглядати закон про українську мову.
Франція, Німеччина, Велика Британія, Бельгія, Польща та США висловилися проти.
Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада проголосувала за проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Рішення підтримали 278 народних депутатів.
Президент України Петро Порошенко підписав закон 15 травня.
Російська делегація заявила, що хоче скликати засідання Ради безпеки ООН через ухвалення закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін у відповідь на пропозицію Росії заявив, що українська мова не отримала жодних особливих прав, і з точки зору міжнародної практики не відбулося нічого екстраординарного.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»