Для кого Вакарчук стане конкурентом та що буде інтригою?

Читать на русском
Олександр Солонтайполітичний експерт

Українська державність та політичний процес потребують свіжих кадрів. Понад 10 років тому Вакарчук робив першу спробу зайти в політику, але тоді він був частиною чужого суб’єкта. Зараз він хоче зайти в політику як лідер, як людина, що впливає на процес.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив експерт із політики Олександр Солонтай.

«Наразі Вакарчук не входить у політику, щоб просто стати її частиною, а претендує на перші ролі, адже є людиною з позитивною національною впізнаваністю у всеукраїнському масштабі», – зазначив Солонтай.

На його думку, позитивна впізнаваність перевищує впізнаваність людей, які в політиці на перших позиціях.

«Це означає, що крім появи нових людей із Вакарчуком, посилюється конкуренція в політиці та боротьба за лідерські позиції», – додав він.

Вакарчука розглядали як кандидата на президентські вибори. Верховна рада для нього доступний рівень, він може претендувати на позитивний результат, уточнив експерт.

Вакарчук заявив, що йде в політику: реакція соцмережМузикант Святослав Вакарчук заявив, що йде в політику. Але знову нічого не сказав про свою участь у президентських виборах.

«Це і є найбільша інтрига цього процесу, оскільки Вакарчук може мати 2 варіанти. Перший – власна фракція у ВР, другий – консолідація різних сил із метою поборотися за лідерство. Який політичний шлях він обере – головне питання щодо його участі. Що буде кінцевим результатом? «Золота акція» у ВР у вигляді власної фракції чи претензія на національне лідерство? Адже за підсумками виборів до ВР повністю переформовуватиметься вся влада в Україні», – пояснив він.

Окрім того, за його словами, Вакарчук є конкурентом для сил трьох напрямків. Зокрема, для виборців, які голосували за Порошенка, тому що не сприймали Зеленського як продержавного кандидата. В цьому плані Вакарчук є загрозою для голосів Порошенка, Гройсмана та всіх політичних сил, які в цих 25%.

Також він може відтягнути частину виборців Зеленського. Дуже багато виборців Зеленського голосували за нові обличчя, не пов’язані з політикою. Для них тепер буде вибір – або Зеленський, або Вакарчук, підкреслив фахівець.

«Вакарчук, безумовно, буде конкурентом для нових політичних сил, які також хотіли подати заявку на оновлення. Вакарчук і ці голоси забиратиме. Якщо він вирішить боротися за національне лідерство, то буде конкурентом за всіма електоральними групами», – наголосив він.

За його словами, з одного боку, до Вакарчука є претензії через його позицію на президентських виборах, і він змушений буде враховувати це. Однак, з іншого боку, президентські вибори повністю переформатували політичну систему в Україні станом на зараз.

«Це створило нові обставини та нові умови. Не лише нові контраргументи, але й нові аргументи «за». Кожна кризова ситуація створює нові додаткові шанси. Все залежить від того, чи зможе Вакарчук ними скористатися», – резюмував Олександр Солонтай.

Раніше «Слово і Діло» зібрало, що в соціальних мережах думають про рішення Вакарчука знову піти в політику.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...