ДБР розслідує можливу перешкоду НАБУ в діяльності адвоката

Читать на русском
Новостворений правоохоронний орган розслідує можливу перешкоду працівниками Національного бюро в роботі захисника.

Державне бюро розслідувань проводить досудове слідство за фактами можливого перешкоджання детективами Національного антикорупційного бюро адвокату в наданні правової допомоги під час обшуку.

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується в рішенні, 25 січня адвокат прибув до квартири, в якій проводився обшук детективів НАБУ, з метою надання правової допомоги власниці майна. В коридорі будинку адвокат зустрів детектива НАБУ, який зазначив у протоколі обшуку, що на місце проведення слідчої дії «прибув адвокат» та склав постанову «про визначення місця для надання правової допомоги під час проведення окремої слідчої дії». В подальшому детектив розмістив табличку «місце для надання правової допомоги під час проведення окремої слідчої дії» в коридорі будинку та зазначив, що лише в цьому місці адвокат має право здійснювати консультації свого клієнта, та фізично разом з іншими посадовцями НАБУ не допустив адвоката до місця проведення обшуку. В ДБР додали, що адвокат почав фіксувати ці дії працівників НАБУ на свій мобільний телефон, який у нього потім нібито силою вилучили.

Слідчий ДБР у клопотанні додав, що відповідно до консультативного висновку ортопеда-травматолога у адвоката виявлено ушкодження зв'язкового апарату правого плечового суглобу, забій 1-го фаланга правої кисті. У зв'язку з цим, слідчий просив призначити судово-медичну експертизу, на вирішенні якої поставити наступні запитання: чи мав тілесні ушкодження адвокат; якщо так то які, їх кількість, ступень тяжкості; яка їх локалізація, характер, механізм та давність утворення і чи могли тілесні ушкодження бути спричинені при викладених в описовій частині обставинах та обставинах вказаних в протоколі допиту потерпілого? Суддя клопотання задовольнив.

Нагадаємо, ДБР розслідує можливі зловживання НАБУ у справі про корупцію в Укроборонпромі. Раніше ДБР закрило справу прокурора САП, який скасував підозру синові Арсена Авакова.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: