Джемілєв закликав Зеленського озвучити позицію щодо Криму

Читать на русском
У кандидата в президенти запитують, на які поступки він готовий піти заради миру з Росією.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв звернувся до кандидата на посаду президента Володимира Зеленського із п'ятьма питаннями про окупований Крим.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє ATR.

«Шановний Володимире Олександровичу, за час передвиборної кампанії ми не почули від вас та інших кандидатів у президенти ряд гострих для кримськотатарського народу та інших жителів Криму питань. Тому я хотів би вас запитати. Всього у мене п'ять питань. Прошу дати на них лаконічні відповіді», - сказав Джемілєв у своєму зверненні.

Лідер кримських татар запитав:

  1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Або ж ви все-таки вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?

  2. Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин із Російською Федерацією для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав'язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви плануєте зробити для того, щоб встановити так званий мир із Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?

  3. Чи погодитеся ви на зустріч із Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

  4. Деякі кандидати у президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин із Росією вони знімуть блокаду із Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?

  5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію - тобто переформатування в територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?"

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном, назвавши її конструктивною. Однією з головних тем переговорів стала ситуація на Донбасі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: