Суд визнав конфіденційним зміст меморандумів НАБУ та ФБР

Читать на русском
Апеляційний суд скасував рішення, яким НАБУ зобов’язали показати конфіденційні меморандуми з ФБР.

Шостий апеляційний адмінсуд за скаргою НАБУ скасував рішення, яким відомство зобов’язували надати громадській організації копії Меморандумів про взаєморозуміння з ФБР США.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 13 березня.

Із запитом на копії меморандумів у 2017 році звернулася громадська організація «Правова держава».

Листом аташе з правових питань ФБР Посольства США в Україні від 28.02.2018 року Національне бюро поінформовано, що будь-які публічні заяви щодо змісту меморандумів можуть здійснюватися лише за погодженням з обома органами – НАБУ та ФБР.

НАБУ, посилаючись на конфіденційність, надало ГО копії з назвою документу, підписом уповноваженої особи НАБУ та датою підписання. А решта аркушів були пустими. Громадська організація поскаржилась на бездіяльність і 23 листопада 2018 позов було частково задоволено.

Суд першої інстанції зробив висновок, що є зобов’язання щодо нерозголошення конфіденційної інформації про існування Меморандуму, а не конфіденційності тексту, встановлено обмеження у розголошенні інформації, отриманої в результаті обміну інформацією згідно з цим Меморандумом, але не встановлено жодного обмеження на розповсюдження тексту у випадку поширення інформації про існування. Тим більше, що НАБУ повідомило про підписання меморандумів в себе на сайті.

Однак апеляційний суд вважає, що НАБУ правильно надало відповідь на запит, оскільки саме зміст документа є конфіденційним, а судом першої інстанції порушено норми матеріального права, що призвело до помилкового вирішення справи. У підсумку рішення першої інстанції було скасовано і у позові про надання копій меморандумів повністю відмовлено.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник розповів про співпрацю НАБУ з ФБР. Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький розповів про роль працівників ФБР у НАБУ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: