Україна хоче провести аудит збитків від війни

Читать на русском
Рахункова палата виходить з відповідною пропозицією до своїх колег з організації INTOSAI, що нараховує 200 країн-членів.

Україна ініціює створення міжнародної робочої групи з аудиту завданих збитків і втрат через військовий конфлікт.

Як пише «Слово і Діло» заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан в інтерв'ю Дзеркалу тижня.

За його словами, Рахункова палата виходить з відповідною пропозицією до своїх колег з INTOSAI, що нараховує 200 країн-членів.

За його словами, це питання буде розглядатися у вересні на найближчому Конгресі INTOSAI. І, незважаючи на те, що він відбудеться в Москві, а українська делегація буде бойкотувати цей захід, є група підтримки, готова озвучити українську ініціативу.

Пацкан розповів, що мета цієї групи - розробка методології для оцінювання завданих збитків і механізмів ефективного контролю за використанням коштів на подолання цих збитків. Йдеться не тільки про Україну, а про розробку універсальної методології, яку могла б використовувати будь-яка держава, яка потерпіла внаслідок війни.

«У нас вже відбулася зустріч з міністром закордонних справ і послами низки країн. Ми донесли до них цю ідею і попросили розповісти про нашу ініціативу вищим органам аудиту в їхніх державах. Крім того, окремо проводимо зустрічі з дружніми до нас відомствами в Польщі, Литві, Чехії, які також можуть нам допомогти з цією ініціативою. Той факт, що ми не прив'язуємо виключно до України, а хочемо створити універсальну методологію для всіх, повинен нам допомогти», - зазначив глава Рахункової палати.

«Є чимало країн, теж зацікавлених у створенні такої робочої групи в INTOSAI, - Кіпр, Азербайджан, Афганістан, Грузія, Ірак, Кувейт, Македонія, Молдова, Сирія, Хорватія, Ізраїль і, на жаль, багато інших», - додав він.

На його думку, якщо показати на прикладі одного конфлікту, скільки було заподіяно збитків державі, скільки коштів необхідно для подолання цих наслідків, ставлення світу до держави-агресора буде змінюватися.

Нагадаємо, що за час бойових дій на Донбасі загинули 2949 українських військових.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...