У Кабміні заговорили про зміни в правилах відбору на Євробачення

Читать на русском
У правила відбору представника від України на пісенний конкурс Євробачення потрібно внести зміни, щоб уникнути скандальної ситуації, яка виникла цього року з переможницею, співачкою MARUV.

У правила відбору представника від України на пісенний конкурс Євробачення потрібно внести зміни, щоб уникнути скандальної ситуації, яка виникла цього року з переможницею, співачкою MARUV.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко в ефірі ток-шоу на телеканалі «Прямий», пише «Слово і Діло».

Аласанія розповів, коли почнуться перемовини з новим кандидатом на ЄвробаченняПеремовини із наступним кандидатом для участі в Євробаченні 2019 року розпочнуться зранку 26 лютого.

За його словами, у самі правила відбору потрібно ввести обмеження для тих виконавців, які гастролюють на території Росії.

«Це навіть не в законі, а в правилах відбору. Оскільки Євробаченням в Україні займається суспільний мовник. Тому що саме Суспільне телебачення є членом Європейського мовного союзу, а Європейський мовний союз проводить цей конкурс. І ось вони самі визначають правила відбору. Можуть взагалі без будь-яких публічних конкурсів просто призначити, можуть провести якийсь вузький експертний конкурс, а можуть із залученням експертів і також широкого голосування. Як вони будуть вибирати надалі - це їхня прерогатива, виключні повноваження», - зазначив чиновник.

За його словами, необхідно чітко передбачити у правилах проведення відбору, що артисти, які гастролюють або гастролювали в Росії, не мають права брати участь у відборі міжнародного пісенного конкурсу Євробачення від України.

«Це ж не якийсь конкурс, де просто учасник або учасниця беруть участь зі своєю композицією. А це конкурс, який передбачає представника країни, тобто України. І, по суті, такий представник відразу потрапляє під пильний прес уваги з різних сторін, він також є представником нашої культури. Він повинен відповідати високому статусу представника країни, а не тільки самого себе. І тому виник такий конфлікт навколо цьогорічного відбору», - додав Кириленко.

Він підкреслив, що учасник від України на Євробаченні представляє не себе, а державу. «І тому є складна система відбору. Є багатосторонні договори між Суспільним телебаченням і компанією, яка проводить відбір, між Суспільним телебаченням і Європейською мовною спілкою. Є правила Європейської мовної спілки, є правила відбору Суспільного телебачення. І тут ніде не повинно бути жодного пробілу на цьому довгому шляху», - підсумував Кириленко.

Раніше стало відомо, що співачка MARUV, яка здобула перемогу в національному відборі на Євробачення-2019, прокоментувала ситуацію з відмовою їй в участі у пісенному конкурсі і заявила, що умови їхнього контракту «кабальні».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал