Росія назвала невигідним транзит газу через Україну

Читать на русском
Міністр енергетики Росії заявив, що транзит газу через Україну в 2-2,5 разу дорожчий за інші маршрути.

Транспортування газу територією України в Європу зараз у 2-2,5 разу дорожче від інших маршрутів, таких як Північний потік - 1.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак в інтерв'ю Gazeta.ru.

Росія назвала умову для транзиту газу через УкраїнуРосійська Федерація (РФ) може продовжити транспортування газу через територію України після 2019 року, у разі пропозиції конкурентних умов.

«Якщо говорити про існуючі маршрути, які сьогодні використовуються для транзиту російського газу, то український напрямок на сьогодні є найдорожчим, і там найвищий тариф встановлений - він у 2-2,5 разу вищий, ніж інші маршрути. Ніж, наприклад, такі маршрути, як «Ямал - Європа», ніж «Північний потік - 1», - сказав він.

За словами міністра, це обумовлено тим, що українська газотранспортна система створювалася близько 50 років тому, зараз ці технології застаріли, спостерігається великий знос основних фондів, через що виникають великі втрати при транспортуванні газу.

Новак підкреслив, що реалізація нових газотранспортних систем - Турецького потоку, Північного потоку - 2 - заснована на найсучасніших технологіях, які використовуються в цій області. «Це труби великого діаметра, це високий тиск, висока швидкість передачі газу, низькі втрати», - зазначив він.

«Який сенс використовувати Жигулі, якщо у вас є сучасний автомобіль, Лада наприклад, якщо не говорити про якісь іноземні моделі», - сказав міністр.

Як повідомлялося, Росія побудувала половину Північного потоку-2. Вже укладено понад 600 кілометрів газопроводу із 1200 запланованих. Дві гілки повинні бути побудовані до кінця року.

Північний потік-2 піде в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і прибалтійських країн - через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн - Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...