Порошенко схвалив зміни до Конституції за курсом України до ЄС і НАТО

Читать на русском
Голова держави Петро Порошенко підписав законопроект №9037 про зміни до Конституції України щодо закріплення курсу України на вступ до Європейського союзу і НАТО.

Голова держави Петро Порошенко підписав законопроект №9037 про зміни до Конституції України щодо закріплення курсу України на вступ до Європейського союзу і НАТО.

Він підписав документ у ході спецзасідання Верховної Ради, передає «Слово і Діло».

Що змінить для України курс на ЄС і НАТО в Конституції?Верховна Рада ухвалила внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.

Документом визначається, що до повноважень Верховної ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в НАТО. Законом передбачається, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а Кабінет міністрів забезпечує реалізацію цього стратегічного курсу.

Підкреслимо, документом виключається пункт 14 розділу XV «Перехідні положення» Конституції. Відзначимо, норма дозволяла іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати діючі військові бази на території України.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування

Нагадаємо, раніше проект закону підписав спікер парламенту Андрій Парубій. Глава ВР перед закриттям вечірнього пленарного засідання у четвер, 7 лютого, оголосив про спроби реєстрації постанов про скасування голосування за зміни до Конституції. Він підкреслив, що ухвалення змін до Конституції відбувається за особливою процедурою, а тому не може бути скасовано постановою, і у зв'язку з цим він має право підписати документ.

Як повідомлялося, 7 лютого Рада схвалила в другому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, 335 парламентарів схвалили прийняття закону.

Додамо, автор закону, президент Петро Порошенко заявив, що завдання щодо вступу України в НАТО і ЄС є реальним.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал