У Раду внесли документ про допуск іноземних армій

Читать на русском
Проект закону, внесений президентом Петром Порошенком, передбачає дозвіл військовим декількох країн брати участь у навчаннях на території України.

Президентський законопроект про допуск військових сил інших держав на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях у вівторок, 19 лютого, був зафіксований у Верховній Раді.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Документ передбачає дачу згоди на рішення глави держави про допуск в Україну іноземних підрозділів для участі в шести навчаннях, два з яких є українсько-американськими, одне - українсько-британським, одне - українсько-румунським і ще два - багатонаціональними.

Багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил пройдуть у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) в Яворівському районі Львівської області та в інших частинах і полігонах протягом року, в них візьмуть участь до 10 тисяч українських військовослужбовців, до 1,5 тисячі - американських і 1,5 тисячі - з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми Партнерство заради миру.

Українсько-американські навчання Rapid Trident-2019 пройдуть у МЦМБ протягом 25 діб з червня по жовтень, в них візьмуть участь до 2,2 тисячі українських військовослужбовців, до однієї тисячі - американських, до однієї тисячі - з інших країн-членів НАТО і країн учасниць програми Партнерство заради миру.

Українсько-американські навчання Sea Breeze-2019 пройдуть протягом 20 діб з червня по вересень в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ, військово-морській базі Південь, ряді посадочних майданчиків, міжнародних аеропортах Одеси і Миколаєва, портах Одеси, Очакова і Південному. У них візьмуть участь до 1 750 українських військовослужбовців, до тисячі - американських, до тисячі - з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми Партнерство заради миру.

Українсько-румунське навчання Ріверайна-2019 пройдуть протягом 10 діб з квітня по листопад в акваторії Чорного моря, річки Дунай і її гирла, в них візьмуть участь до 200 українських і до 200 румунських військовослужбовців.

Багатонаціональні навчання Кленова арка-2019 пройдуть протягом 14 діб з липня по грудень на полігонах ЗСУ в Житомирській області, в них візьмуть участь до 100 українських військовослужбовців і до 350 військовослужбовців від країн-членів НАТО і країн-учасниць програми Партнерство заради миру.

Українсько-британські навчання Warrior Watcher-2019 пройдуть протягом 16 діб з серпня по жовтень на військових аеродромах і полігонах ЗСУ в Миколаївській області, в них візьмуть участь до 80 українських і до 300 британських військовослужбовців.

Як повідомлялося, навчання Sea Breeze регулярно проводяться з 1997 року. У 2017 році в них брало участь понад 3 тисячі військових з 16 країн, вчення стартували в Одеській і Миколаївській областях 10 липня і тривали до 23 липня.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал