Посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон заявив, що в наступні п'ять років товарообіг між Україною та Ізраїлем збільшиться на 15% і досягне близько мільярда доларів.
Про це повідомляє «Слово і Діло», посилаючись на інтерв'ю посла виданню «Укрінформ».
Він зазначив, що згідно з експертними дослідженнями, протягом наступних п’яти років сторони збільшать обсяг торгівлі на 15%.
«Це означає, що ми матимемо товарообіг близько мільярда доларів між Україною та Ізраїлем», – зазначив Ліон.
За словами посла, основним напрямом збуту для України залишатиметься сільське господарство, оскільки 63% українського експорту до Ізраїлю – це товари сільськогосподарського призначення.
Він підкреслив, що зміни після підписання угоди про зону вільної торгівлі між країнами відчують звичайні громадяни.
«Зміни відчуватимуться не тільки на макроекономічному рівні, це й так зрозуміло, адже іноземна валюта наповнюватиме економіку обох держав, звичайні громадяни також відчують ці якісні зміни, адже зменшиться ціна на товари», – пояснив посол.
Також Ліон зазначив, що Ізраїль зацікавлений у тому, щоб допомогти Україні виробляти більше.
«Коли ізраїльські аграрні технології прийдуть в Україну, ви зможете збільшити обсяг виробництва на меншій ділянці землі», – зазначив дипломат.
Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів 21 січня 2019 року підписав Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Слід підкреслити, що Ізраїль став 46 країною, з якою Україна підписала угоду про вільну торгівлю.
Як повідомлялося раніше, президент України Петро Порошенко в межах робочого візиту до Ізраїлю провів зустріч зі спікером Кнесету Ізраїлю Юлієм Едельштейном, під час якої сторони обговорили ратифікацію угоди про вільну торгівлю між країнами.
Додамо, в листопаді Кабінет міністрів України схвалив угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем. Очікується, що сторони скасують ввізні мита на низку товарів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»