Законотворча діяльність Ради: хто активніше за всіх працював у грудні

Читать на русском

Під кінець року народні депутати трохи активізували свою законотворчу діяльність – минулого місяця було зареєстровано 93 ініціативи. Крім того, ще два законопроекти до Верховної Ради вніс президент і 17 – Кабінет міністрів.

У грудні президент Петро Порошенко вніс важливий законопроект – про припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією та Україною. 3 грудня документ з'явився в парламенті, а 6 грудня вже був ухвалений. Угода втратить чинність 1 квітня цього року.

Хто з політиків і чиновників наобіцяв більше за всіх у 2018 роціНайбільш щедрими на плани та запевнення минулого року виявилися політики, які найчастіше з'являються в ЗМІ й потрапляють до наших щомісячних рейтингів обіцянок.

Фракція «Блоку Петра Порошенка» традиційно стала лідером за кількістю законопроектів – 42 за минулий місяць. Найбільше працював народний депутат Олександр Домбровський, який причетний до розробки 6 документів. Також активно працювали Михайло Довбенко, Максим Єфімов та Леонід Козаченко.

На рахунку «Народного фронту» 33 законопроекти за грудень. До створення шести ініціатив причетний голова фракції Максим Бурбак. «Опозиційний блок» розробив 19 законопроектів, найактивніший у фракції Ігор Шурма.

«Батьківщина» і Радикальна партія подали 18 і 17 законопроектів відповідно. «Радикали» Олег Ляшко та Віктор Галасюк причетні до створення семи документів. Менш плідними минулого місяця були «Самопоміч», «Відродження» та «Воля народу» – 11, 10 і 9 законопроектів відповідно. В цих фракціях над законопроектами найактивніше працювали Олена Бабак, Валерій Писаренко, Анатолій Гіршфельд та Євген Рибчинський.

Із позафракційних депутатів над законопроектами найбільше працював Михайло Головко, який причетний до створення шести ініціатив.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, раніше «Слово і Діло» розбиралося, що народні депутати обіцяли зробити цього року, але не зробили.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал