Війна на Донбасі: чого чекати в 2019 році

Читать на русском
Микола Сунгуровськийдиректор військових програм

Однозначно, жоден формат на рішення конфлікту не здійснить впливу. У будь-якому форматі головна складова – позиція РФ, що діаметрально протилежна позиції України. Від формату це не залежить.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи ймовірність завершення війни на Донбасі та реінтеграції територій.

«Усе залежить від того, чи буде пройдений, грубо кажучи, больовий поріг, який здійснюють санкції на РФ для того, щоб вона змінила свою позицію. Після цього можна говорити про якісь компроміси. Зараз будь-який компроміс радше на користь РФ», – зазначив Сунгуровський.

Свого часу йшлося про те, що у РФ є два пріоритети – національні інтереси та пошук компромісу на умовах першого пункту. Від цього підходу Путін не відійде, додав він.

«Чи можна чекати чогось після виборів? Це ключовий момент. Ставки на те, щоб провести своїх маріонеток до парламенту», – підкреслив експерт.

Домогтись обрання проросійського президента навряд чи вдасться, але от присутності «своїх» у парламенті – під силу. На це основний упор. Якщо це не вдасться, можна розраховувати на відкритий конфлікт.

Дрібні капості РФ може влаштовувати напередодні виборів, щоб змусити політичні сили піти на поступки. Реінтеграція також залежатиме від виборів, уточнив він.

На його думку, зараз, що б не говорили про відсутність ресурсів і підтримки громадян в Україні, головне – це відсутність політичної волі.

Усе рухається навіть не на етапі розробки стратегій і планів, а на етапі їх реалізації. Якщо немає двигуна в цих стратегій і планів, то вони приречені на провал, пояснив він.

«Чи з'явиться політична воля, залежить від нас. Кого ми вважаємо носієм політичної волі. Ті плани, які будують і в АП, і в штабах Тимошенко, про те, що вже завтра ми зайдемо на територію й усе буде нормально, викликають запитання, чому сьогодні ненормально на всій іншій території України? Чому тут ми не можемо для себе це зробити? Якщо ми не можемо зробити для себе, то там тим більше. Тому виборцям потрібно не просто слухати обіцянки, але й оцінювати ситуацію», – резюмував Микола Сунгуровський.

Нагадаємо, за даними порталу, 6 жовтня 2017 року президент України Петро Порошенко пообіцяв повернути Донбас.

Докладний огляд обіцянок президента – в матеріалі «Коли ціна обіцянок – життя героїв. Три роки АТО в заявах Порошенка».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: