Високий суд Лондона ухвалив рішення у справі ПриватБанку

Читать на русском
Суддя визнав наявність доказів ретельно спланованих шахрайських дій та відмивання коштів в особливо великих розмірах.

Високий суду Лондона у вівторок, 4 грудня, офіційно виніс своє рішення у справі ПриватБанку проти Ігоря Коломойського.

Як передає «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

ПриватБанк розповів про позов проти Коломойського та БоголюбоваУ суді Лондона відбулося п'ятиденне засідання за позовом банку проти своїх колишніх власників.

Зокрема, суддя залишив чинним судовий наказ про світовий арешт активів колишніх власників банку, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, й шести пов'язаних із ними компаній на суму 2,6 млрд дол. Відповідачам заборонено відчужувати свої активи без згоди банку або дозволу англійського суду.

У рішенні йдеться, що надані банком докази вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів у особливо великих розмірах шляхом реалізації складної штучної схеми із залученням великої кількості кредитів і авансових платежів за договорами поставки, виконувати які ніхто не збирався (пункти 25-26).

Водночас суддя не робив остаточних висновків про шахрайство.

Позов банку стосувався шахрайських дій щодо кредитів на суму 1,9 млрд дол., але суддя вирішив, що банк має достатню для судового розгляду справи суму лише 515 млн дол. США.

Захист Коломойського, своєю чергою, вказав на те, що суддя завив про «серйозне нерозкриття й спотворення інформації» і визнав помилкою виданий рік тому всесвітній арешт активів.

Адвокати також заявили, що ПриватБанк за рішенням судді має компенсувати судові витрати на суму 7,5 млн фунтів стерлінгів, з яких 4 млн фунтів мають бути виплачені Коломойському протягом 28 днів.

Остаточне рішення щодо юрисдикції буде виносити Апеляційний суд Англії.

Нагадаємо, після звернення ПриватБанку Високий суд Англії видав наказ про світовий арешт активів Коломойського та Боголюбова, а також шести компаній, які, імовірно, їм належать чи ними контролюються.

Пізніше у Високому суді Лондона відбулося засідання за позовом ПриватБанку проти колишніх його власників, за підсумками якого Коломойський і Боголюбов відмовилися від частини претензій.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...