Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Тарас Козак

Читать на русском
Тарас Козак, нардеп від Опозиційного блоку, за чотири роки в парламенті не виконав жодної обіцянки.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Тарас Козак (фракція «Опозиційного блоку»).

Козак був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції він дав 24 обіцянки, 10 з яких провадив і жодної не зміг виконати.

Козак, як і його колеги з фракції «Опозиційного блоку», не розробив обіцяну концепцію гуманітарного розвитку «Єдність у різноманітті» (для законодавчого забезпечення організаційних основ духовного розвитку кожної людини), державну програму підтримки національних виробників, а також Національний план відродження Донбасу.

Крім того, Козак не зареєстрував жодного законопроекту щодо забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем. Хоча ця обіцянка зафіксована в передвиборчій програмі «Опоблоку».

Тарас КозакНародний депутат України
Козак сприятиме процесу децентралізації владиСказано 24 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Обіцяв народний депутат реалізувати програму модернізації армії, яка забезпечить державними замовленнями понад 160 підприємств оборонно-промислового комплексу України. Але ані Козак, ані інші депутати від фракції своєї програми не запропонували. І не голосували також у парламенті за законопроекти, спрямовані на поліпшення системи військового забезпечення та модернізації Збройних сил.

Запевнення Козака, що інфляція буде зупинена на рівні не більш ніж 5%, «Слово і Діло» розцінило як популістське (оскільки рівень інфляції залежить від зовнішньо- та внутрішньоекономічних факторів, а не від законодавчої роботи нардепів) і також вважає невиконаним.

У процесі виконання у парламентаря залишаються ще 14 обіцянок. У програмі Козак обіцяв домагатися надання матеріальної державної компенсації сім'ям, які втратили житло в зоні антитерористичної операції. Фракція «Опоблоку» зареєструвала в Раді кілька законопроектів: «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції», «Про відшкодування збитків, завданих житла населення в результаті проведення антитерористичної операції», «Про відшкодування шкоди, заподіяної терористичним актом» і «Про статус і соціальний захист мирних (цивільних) громадян, які постраждали в результаті проведення антитерористичної операції». Перші два були відхилені й зняті з розгляду, ще один – повернули ініціатору.

Також він обіцяв здійснювати реальні кроки для підвищення енергетичної незалежності держави. Поки Козак лише підтримав законопроект «Про внесення змін до ЗУ «Про ринок природного газу» (щодо страхового запасу природного газу)». І обіцяв працювати для підвищення енергоефективності України. Рада вже ухвалила пакет законопроектів по енергоефективності: «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності». Козак підтримав лише останній.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.