Могеріні заперечує створення армії ЄС

Читать на русском
Європейський союз є політичним, а не військовим союзом. Більшість країн, які в нього входять, є також країнами НАТО.

Високий представник ЄС Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз не має наміру будувати власну армію і не змагається з НАТО, а лише доповнює зусилля Північноатлантичного альянсу.

Як пише «Слово і Діло», про це вона сказала під час прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє у вівторок, 20 листопада, Укрінформ.

«Європейський Союзу не є і не перетвориться на військовий союз. Ми політичний союз. У нас також є певна жорстка сила, але застосовуємо її, як правило, в повній координації та у взаємодії не тільки з НАТО, але і з ООН. У цьому немає ніяких змагань. Ми не будуємо європейську армію, тут ніхто не будує європейську армію. Ми інвестуємо, щоб надати країнам ЄС більше можливостей, щоб краще забезпечувати власну оборону і бути активними і дієздатними донорами безпеки в нашому регіоні й у світі», - зауважила Могеріні.

Вона особливо відзначила, що вся робота, яку ЄС здійснює у сфері оборони, досконало узгоджується з тим, що робить НАТО. Ця робота зміцнює можливості країн-членів ЄС і допомагає їм брати на себе навантаження в рамках НАТО.

«Існує і те, що ми називаємо стратегічною автономією. Це означає, що ми можемо вважати щось пріоритетом «номер один», а для НАТО він не є першочерговим. При цьому члени ЄС і члени НАТО - це переважно ті самі країни. І було б божевіллям для них вступати в будь-які протиріччя з організаціями, членами яких вони є. Тому взаємодія є ДНК наших відносин. Я не бачу ніякого ризику дублювання. Навпаки, я бачу ризик фрагментації і нестачі ефективності. Це саме те, над чим ми працюємо», - додала Могеріні.

Раніше французький президент Еммануель Макрон запропонував створити незалежну від США «загальноєвропейську армію», в тому числі для кібербезпеки. Також він вважає, що Європа не може покладатися на США у сфері забезпечення безпеки.

У свою чергу, канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала ідею створення європейської армії.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...