Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олексій Кириченко

Читать на русском
Олексій Кириченко виконав лише чверть своїх обіцянок. Ще вісім у нардепа залишаються в процесі реалізації.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олексій Кириченко (фракція Радикальної партії).

Кириченко був обраний до Верховної Ради восени 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції він дав 22 обіцянки, 5 з яких виконав (23%), а 9 – провалив.

Кириченко провалив свою єдину непрограмну обіцянку про те, що Радикальна партія не підтримуватиме реформу охорони здоров'я. За словами депутата, причинами такого рішення є фактично закладена в реформі централізація коштів на фінансування первинної медико-санітарної допомоги, а також надання центральному органу права на встановлення квот на послуги для медичних установ. Незважаючи на ці аргументи, фракція (в тому числі Кириченко) підтримала законопроект 13 голосами.

Як і його колеги з фракції, нардеп не зміг впоратися з обіцянкою визнати багатодітними сім'ї з двома дітьми. Жодної законодавчої ініціативи «радикали» до парламенту не внесли. Це ж стосується обіцянки запровадити кризовий податок для олігархів.

Крім того, в передвиборчій програмі депутат пообіцяв, що в кожному селі буде створений фельдшерсько-акушерський пункт. Але створення таких пунктів належить до компетенції органів місцевого самоврядування та Міністерства охорони здоров'я. Ми розцінили цю обіцянку як популістську, Кириченко та його колеги жодного відповідного законопроекту не внесли, тому обіцянка не виконана.

Виконав Кириченко обіцянка домагатися запровадження мораторію на продаж землі. Кириченко й фракція Радикальної партії регулярно голосують за продовження заборони на продаж сільськогосподарських земель. Також нардеп виконав обіцянку сприяти ухваленню закону про вибори за відкритими списками. Восени минулого року він підтримав у Раді проект нового Виборчого кодексу. Він, зокрема, передбачає механізм обрання народних депутатів за системою відкритих пропорційних списків.

Ще вісім обіцянок Кириченко має виконати. Зокрема, в його передвиборчій програмі зафіксовано, що депутат домагатиметься повернення ядерного статусу України. У грудні 2016 року фракція Радикальної партії зареєструвала законопроект «Про визнання таким, що втратив силу, закону України «Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року» та відновлення прав України щодо ядерної зброї», який досі перебуває в комітеті.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...